Gündem Haberleri

  İstanbul, Van ve Hakkari'de uyuşturucu operasyonu

  A.A
  19.10.2011 - 13:07 | Son Güncelleme:

  İstanbul, Van ve Hakkari'de gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 153 kilo 600 gram eroin ve 128 kilo 325 gram esrara ilişkin gözaltına alınan 12 kişiden 11'i tutuklandı.

  Suç örgütü üyelerinin, uyuşturucudan elde edilen paranın bir kısmını terör örgütüne gönderdikleri belirlendi.

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, doğu illerinden getirilen uyuşturucu maddenin İstanbul'da piyasaya sürülmeye çalışılacağı ihbarı üzerine teknik ve fiziki çalışma başlattı.

  Uluslararası alanda uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan bir suç örgütüne yönelik 15 Ekim'de gerçekleştirilen operasyonda, paketler halinde 104 kilo 200 gram eroin ele geçirildi.

  Olayla ilgili gözaltına alınan İdris Ö. ile Cemal Ö'nün verdiği bilgiler doğrultusunda suç örgütünün uzantılarını da izlemeye alan polis, yurt dışına uyuşturucu madde sevkiyatı yapılacağı belirlenen Maslak'taki bir sanayi sitesine de operasyon düzenledi.

  Burada 4 kişiyi gözaltına alan polis, soruşturmayı genişleterek 18 Ekim'de İstanbul, Van ve Hakkari'de eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

  Çetin Y, Ağa Y, Erkan K, Tahir D, Sinan Y, Aydın B, Aziz Y, Ercan A, Sinan A, Yusuf K, Orhan A. ile Murat T'nin gözaltına alındığı operasyonda, paketler halinde 49 kilo 400 gram eroin, 128 kilo 325 gram esrar, 7 bin 560 avro, 20 dolar ve 8 bin 200 TL ele geçirildi.

  Bu şüphelilerden Çetin Y'nin suç örgütünün elebaşı olduğu, Tahir D'nin ise “terör örgütüne yardım ve yataklık”tan emniyette çok sayıda kaydı bulunduğu belirtildi. Suç örgütü üyelerinin, uyuşturucudan elde edilen paranın bir kısmını Tahir D. aracılığıyla terör örgütüne gönderildiği anlaşıldı.

  Polisteki işlemleri tamamlanan 12 kişiden 11'i, sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı