Gündem Haberleri

  İstanbul Valisi Güler: TEM Otoyolu kapatıldı

  A.A.
  23.01.2006 - 18:53 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler, Tem Otoyolu'nun buzlu ve kaygan olması ve tipi nedeniyle Çorlu'dan Hadımköy'e kadar trafiğe kapatıldığını bildirdi.

  Güler, AKOM'da yaptığı açıklamada, “TEM Otoyolu, buzlu ve kaygan olması ve tipi nedeniyle Çorlu'dan Hadımköy'e kadar trafiğe kapatıldı” dedi.
  Vali Güler, TEM Otoyolu'nun, her iki tarafında rüzgarlık olmadığı için, belli kesimlerde rüzgarın hızıyla hemen bir anda kapanabildiğini, akşam saatlerinde meydana gelen kazanın da görüş mesafesinin bir metreye kadar inmesinden kaynaklandığını söyledi.
  Görüş mesafesinin aza inmesi nedeniyle bölgeye intikalin ve müdahalenin de zorlaştığını belirten Güler, bu nedenle sürücülerin mümkün olduğu kadar o istikamete TEM Otoyolu'nu kullanmamalarını istedi.
  Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Güler, kentte şu ana kadar donarak ölüm olayının yaşanmadığını ve kamu personeline izin verilmesinin gündemde olmadığını söyledi.
  Güler, kamu personelinin akşam saatlerinde servislerle kademeli şekilde ayrılması yönünde bir planlama yapıldığını ve bu çerçevede işin aksamaması için oluşturulan çekirdek personel dışında diğer personelin belli saatlerde evlerine gönderildiğini belirtti
  Kentin belli noktalarında yoğunluk meydana geldiğini ve bunun trafiğin ağır işlemesinden kaynaklandığını ifade eden Güler, şu anda en büyük sıkıntının Silivri'de yaşandığını, onun dışında Avrupa yakasında Mecidiyeköy, Anadolu yakasında da Altunizade'de yoğunluk görüldüğünü kaydetti.
  Güler, İstanbul veya Edirne istikametinde seyredenlerin TEM Otoyolu'nu kullanmamasını, E-5'i tercih etmesini, ancak bu yoğunluğun yaratacağı sıkıntıyı göz önüne alarak, İstanbullular'a araçla trafiğe çıkmamalarını ciddi bir uyarı olarak dile getirdiklerini söyledi.

  -“KAR YAĞIŞI ÇOK DAHA YÜKSEK SEVİYEYE ULAŞACAK”-

  Vali Güler, “Kar yağışı sabaha kadar çok daha yüksek seviyeye ulaşacak ve perşembe günü öğlene kadar kesintisiz sürecek. Şehiriçi trafiğinde de belli sıkıntılar yaratacaktır” dedi.
  Güler, yüksek gerilim hatlarıyla ilgili bir sıkıntı bulunmadığını trafolardaki arızalara ekiplerin anında müdahale ettiğini kaydetti.
  Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost da Kınalı'daki kazada iki TIR'ın çekildiğini, kısa bir süre içinde bu yolun trafiğe açılacağını, bunun dışında kapalı bir yol bulunmadığını söyledi.
  Dost, Kumburgaz ve Beylikçayırı'nda da kazaya karışan araçların kaldırıldığını ve bu yolun açık olduğunu söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı