Gündem Haberleri

  İstanbul ücreti 1 milyon TL

  Hürriyet Haber
  28.11.2009 - 16:57 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Yazıcı, 2010 İstanbul Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında gelecek olan U2’ya ödenen rakamı açıkladı. 1 milyon TL

   Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, 2010 İstanbul Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında İstanbul’da konser verecek olan U2’nun, 1 milyon TL’ye geldiğini açıkladı. Vatan Gazesi'nden Deniz Güçer'in haberine göre Yazıcı, Türkiye’ye gelmeye daha önce “insan hakları ihlali” nedeniyle soğuk bakan grubun, Ramazan ayında İstanbul’da olacağını söyledi.

  Devlet Bakanı sözlerine şöyle devam etti: “Bu para fazla” diyenler, 1.5 milyon TL verip, bu grubu Türkiye’ye getirebiliyorsa, ben parayı bir yerden bulup, Hazine’ye iade edeceğim. Bu grup parayla falan gelecek bir grup değil. Biletleri zaten ucuza satıyoruz. Biz biletlerin dışında kalanların sponsoru olduk. Hiçbir özel talepte bulunmadan Türkiye’ye geliyorlar. Dünyada bundan daha büyük reklam olabilir mi?

  Yazıcı, “Başbakan Erdoğan’ın da konsere geleceğini düşünüyorum. Ramazan ayı olacağı için iftardan sonra konsere gideriz. Belki de grup üyeleri de konserden önce bizimle iftara katılır” diye konuştu.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı