Gündem Haberleri

  İstanbul trafiğini durduran çalışma

  Hürriyet Haber
  12.06.2017 - 14:05 | Son Güncelleme:

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 31 Ağustos'a kadar sürecek çalışma başladı. Çalışma nedeniyle sabah saatlerinde trafik yoğunluğu oluştu. Bazı noktalarda ortalama hız saatte 6 kilometreye kadar düştü. Çalışmaların Ramazan ayında başlaması ve gün içerisinde büyük yoğunluklara neden olması tartışılıyor.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki bakım onarım çalışmaları bugün itibarıyla başladı. Çalışmalar nedeniyle iki şeridin trafiğe kapatılması sonucu köprüde, trafik yoğunluğu meydana geldi.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne bağlantıda trafik Acıbadem'e kadar uzadı. Altunizade'de araçlar durma noktasına geldi; ortalama hız saatte 6 kilometreye düştü.

  Yenişafak'ın haberine göre; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ise trafik çok daha uzun araç kuyruğuna neden oldu. Köprü'nün çıkışından başlayan yoğunluk Ataşehir'e kadar uzandı. Ortalama hız da yer yer saatte 20 kilometreye kadar düştü.

  VATANDAŞIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

  Ramazan ayı boyunca sürecek olan çalışmanın ilk gününde yaşanan yoğunluk vatandaşların tepkisi çekti. Çok sayıda kişi sabah saatlerinde işe geç kalırken, yoğunluğun öğlen saatlerinde dahi sürdüğü görüldü.

  31 AĞUSTOS'TA SONA ERECEK

  Çalışmalar kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün asfalt, yalıtım ve genleşme derzleri olmak üzere üstyapısı yenilenecek.

  Köprüde 36 bin 86 metrekarelik ana açıklıkta ve 14 bin 580 metrekarelik alanda yüzey yenilemesi yapılacak çalışmalar kapsamında, Asya yakasından Avrupa yakasına geçişteki 2 şerit trafiğe kapatılırken, trafik akışı, karşı yönden alınan ek şerit ile 2'şer gidiş ve geliş olacak şekilde düzenlendi.

  Köprüdeki bakım onarım çalışmalarının 82 kişilik ekiple 3 vardiya halinde 7 gün 24 saat çalışılarak 31 Ağustos'ta tamamlanacağı öğrenildi.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bakım-onarım çalışması başladı15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 2,5 ay sürecek bakım-onarım çalışmaları gece 00.00’dan itibaren başladı. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi’nden yapılan açıklamada, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde mevcut asfaltın kaldırılması, çelik tabliye yüzeyinin kumlanması, tabliye izolasyonunun ve yeni asfalt tabakalarının serilmesi ile köprü tabliyesinin her iki ucundaki mevcut genleşme derzlerinin sökülerek yerine yeni derzlerin montajları yapılacaktır. İstanbul halkını en az etkileyecek şekilde azami özen gösterilerek çalışmalar 24 saat, 3 saat vardiya esasına göre yapılacaktır" denildi. Çalışmalara, 12 Haziran 2017 bugün başlanacağı ve 31 Ağustos 2017 tarihinde bitirilmesinin planlandığının belirtildiği açıklamada, "Trafik akışı diğer şeritlerden sağlanmak suretiyle, çalışmalara Asya-Avrupa istikameti kuzey yönünde 1. ve 2. şeritler kapatılarak başlanacaktır. Çalışma süresince trafik akışı Anadolu-Avrupa yönünde 2 şerit, Avrupa-Anadolu yönünde 2 şeritten sağlanacaktır. Söz konusu çalışmalar esnasında gerekli olan tüm emniyet tedbirleri alınacak ve işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları önemle rica olunur." ifadeleri kullanıldı. Saat 00.00’dan sonra köprüye gelen ekipler, önce dubalarla çalışma yapılacak şeritleri kapattı. Ardından iş makineleri asfaltı kazımaya başladı. Ekiplerin çalışmaları sürüyor.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı