Gündem Haberleri

  İstanbul Tarım İl Müdürü: İtlaf çalışmaları 2-3 günde biter

  Hürriyet Haber
  11.01.2006 - 17:52 | Son Güncelleme:

  İstanbul Tarım İl Müdürü Ahmet Kavak, karantina bölgesi ilan edilen üç ilçedeki itlaf çalışmalarının 2-3 gün içinde tamamlanabileceğini bildirdi.

  İstanbul'daki kuş gribi önlemleri hakkında bilgi veren Kavak, itlaf çalışmalarının devam ettiğini, bugün de saat 17.00'den sonra çalışmalara başlanacağını bildirdi.

  Şu ana kadar itlaf edilen kanatlı hayvan sayısının, bugün gerçekleştirilecek çalışmalar hariç 5.978 olduğunu kaydeden Kavak, itlaf edilen kanatlı hayvan sayısında ilk günlere oranla düşüş olduğunu söyledi. Kavak, “Karantina bölgesi olan üç ilçedeki itlaf çalışmaları 2-3 gün içinde bitebilir. Ancak gözlem bölgesi olan ilçelerde uzayabilir” dedi.
  Ahmet Kavak, İstanbul'daki kanatlı hayvanların incelenmesinin Pendik Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü'nde yapıldığını hatırlatarak, “Bugüne kadar 100'e yakın örnek gönderildi. Sadece, daha önce açıklandığı gibi Gaziosmanpaşa, Cebeci ve Küçükçekmece Ziya Gökalp mahallelerindeki örneklerin sonuçları pozitif çıktı. Diğerleri negatif” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı