Gündem Haberleri

  İstanbul Tabip Odası'ndan hekimlere destek

  A.A.
  07.02.2011 - 18:51 | Son Güncelleme:

  İstanbul Tabip Odası, Şafak Hastaneler Grubu ve Marfin Invest Group (HYGEIA) ortaklığındaki hastanelerde çalışan ve maaşlarını alamamaları nedeniyle iş bırakan hekimlere destek vermek amacıyla, JFK Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

  Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören yaptığı konuşmada, JFK Hastanesi hekimlerinin aylardır maaşlarını alamadıklarını, ücretlerinin sudan gerekçelerle gasp edildiğini ve kazanılan paraların başka alanlara yatırım olarak aktarıldığını savundu.
  Gören, doktorların maaşlarını alamamalarının hiçbir ahlaki değere sığmadığını, yaşanan sorunun AK Parti Hükümetinin 2002 yılında hız verdiği 'Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın bir neticesi olduğunu öne sürdü.
  Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi Osman Öztürk de Şafak Hastaneler Grubu'nun Yunanlı Marfin Investment Group'a satıldığını hatırlatarak, hastane idaresiyle yapılan görüşmelerde, ücretlerin bu satış ve benzeri nedenlerle ödenmediği bilgisini aldıklarını, konuya ilişkin yaptıkları görüşmelerin sonuç vermediğini belirtti.
  Soruna, Sağlık Bakanlığı'nın derhal çözüm bulması gerektiğini ifade eden Öztürk, “Bu ülkede sekiz yıldır bir Sağlık Bakanı var ve bu ülkenin tüm sağlık çalışanları sokaklarda. Bu durum, sağlık reformunun sağlık çalışanlarını ne hale getirdiğinin bir göstergesidir. Sadece sağlık çalışanları değil tüm halk mağdur” ifadelerini kullandı.
  İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Lale Tırtıl da İstanbul Tabip Odası olarak özel sektörde yaşanan sistematik ücret gasbına ilişkin mücadelenin devam edeceğini ve bu durumun takipçisi olacaklarını belirtti.
  Açıklamaya, JFK Hastanesi ve diğer hastanelerde görev yapan hekimler de katıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı