Gündem Haberleri

  İstanbul Radyosu'nda dışkılı büyü kavgası

  Hürriyet Haber
  17.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TRT İstanbul Radyosu'nda önceki gün herkesin önünde bir büyü kavgası yaşandı. Türk Sanat Müziği korosunun prova yaptığı sırada stüdyodan içeriye giren sanatçı V.Ç., koroya hitaben "Aranızda bulunan P.U. Hanım elindeki bir şişeyle radyonun girişindeki merdivenlerine sidik ve insan pisliği döküyordu. Bu kadın büyücü" diye bağırdı. P.U. ise şişedeki maddenin hastanede yatan annesinin idrarı olduğunu söyledi.

  İSTANBUL Radyosu’nda önceki gün çok sayıda Türk Müziği sanatçısının önünde bir büyü kavgası yaşandı ve TRT’nin biri erkek diğeri hanım iki sanatçısı, stüdyoda yapılan bir prova sırasında "büyücülük" suçlaması yüzünden birbirine girdi. Kavga, Türk Sanat Müziği Korosu’nun Mesud Cemil Stüdyosu’nda kayıt öncesi provaya başladığı sırada yaşandı. Prova devam ederken stüdyodan içeriye giren sanatçı V.Ç., koroya hitaben "Aranızda bulunan P. Hanım, sabahtan beri elindeki bir şişeden radyonun merdivenlerine bir şeyler döküyordu. Bu kadın büyücü" diye bağırdı./images/100/0x0/55ea0f80f018fbb8f868a933

  Sanatçı P.U’yu radyonun girişindeki merdivenlerde gözetlediğini söyleyen V.Ç, P.U’nun elindeki şişede bulunan maddeyi basamaklara döktüğünü ve boşalan şişeyi de bir tarafa attığını söyledi. Dökülen maddeyi daha sonra incelediğini de anlatan V.Ç. "Şişede sidik ve insan pisliği vardı. Bu kadın radyoya büyü yapıyor" dedi.

  Bu sözler üzerine V.Ç. ile koronun önünde şiddetli bir kavgaya girişen P.U. ise, şişede "hastanede olan annesinin idrarının bulunduğunu" söyledi. Her iki sanatçı, daha sonra birbirlerine ağır hakaretler yaptılar. V.Ç. ise P.U’nun "radyonun giriş merdivenlerine şişeyle bir şeyler döktüğü" yolunda zabıt tutturdu./images/100/0x0/55ea0f80f018fbb8f868a935

  Büyü kavgasına tanık olan sanatçılar olaya aslında çok şaşırmadıklarını söylerlerken "Genel Müdürlük, Müzik Dairesi Başkanı’nı geçen hafta görevden aldı. Biz, o başkan zamanında çok çekmiştik, birçok kıdemli sanatçı kapıdışarı edilmiş, birçoğunun da solistliği iptal edilmiş yahut küçültücü hareketlere muhatap olmuşlardı. P. Hanım, eski başkanın geri gelme ihtimalini ortadan kaldırmak için büyü yapmış olabilir" dediler. Bazı hanım sanatçılar "Ben büyüden çekinirim, bu yüzden başımıza inşaallah bir iş gelmez" diye korkularını dile getirirlerken, merdivenlere dökülen maddeyi "yakından incelediğini" söyleyen bir başka sanatçı ise, "Şişede sadece idrar olduğunu zannetmiyorum. Yapışkan ve çok pis kokan bir madde daha vardı ve domuz yağına benziyordu. Domuz yağı, en kötü büyülerde kullanılır. Fena bir şeyler olmasından korkuyorum" diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı