Gündem Haberleri

  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama

  İhsan YALÇIN İstanbul DHA
  31.07.2012 - 19:44 | Son Güncelleme:

  Zeytinburnu Semiha Şakir Doğumevi'nde rahatsızlanan 40 yaşındaki Şükrüye Tuğ, hayatını kaybetmesi üzerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nce yapılan yazılı açıklamada;

  "Bugün ( 31.7.2012 ) bazı internet haber sitelerinde Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Doğum Evi’nde Şükran Tuğ (41 yaş) adlı hastanın, doktorun normal doğumda ısrar etmesi sebebiyle hayatını kaybettiği iddialarına yer verilmiştir. Müdürlüğümüz, haberde yer alan iddiaların tam olarak gerçeği yansıtmadığından ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duymuştur.

  Şükran Tuğ adlı 41 yaşındaki obez hasta 30.07.2012 saat 18.07 de miad geçmesi ( 40 haftalık doğum süresini aşması) şikayetiyle Acil Polikliniğine müracaat etmiştir. Beşinci gebeliği olan hastanın bundan önceki iki doğumu normal yolla yaptığı ve iki kürtajı olduğu öyküsünde yer almaktadır. Haberde yer aldığı gibi doktor tarafından hiçbir şekilde hasta normal doğuma zorlanmamıştır. Yapılan muayenede bulguların normal olması ve daha önceki doğumlarını normal yolla yapması sebebiyle hasta 31.07.2012’de saat 01.30’da doğum zamanı geldiği için normal doğum masasına alınmıştır. Doğum esnasında gelişen ani komplikasyon nedeni ile mavi kod alarmı verilmiştir. Mavi kod ekibinin müdahalesi sonrası bebekte Fetal Bradikardi tespit edilerek hasta ameliyata alınmıştır. Ameliyat sonrası durumu stabil olan hastanın servise yatışı gerçekleştirildi. Saat 08:35’te hastanın genel durumunun aniden fenalaşması üzerine tekrar Mavi Kod alarmı verildi. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hasta hayata döndürülemedi.

  Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız." denildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı