Gündem Haberleri

  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü: Yalova'dan getirilen 7 kişinin sağlık durumları iyi

  A.A.
  07.01.2006 - 14:24 | Son Güncelleme:

  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, “kuş gribi” şüphesiyle Yalova'dan getirilen aynı aileden 7 kişinin genel sağlık durumlarının iyi olduğunu ve hastanede müşahede altında tutulduklarını bildirdi.

  İl Sağlık Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: “Yaklaşık 1 ay önce Iğdır'dan Yalova'ya gelen bir aile, çocuklarında üst solunum yolu enfeksiyonu belirtilerinin çıkması üzerine 'kuş gribi olabilecekleri' şüphesiyle dün Yalova Devlet Hastanesi'ne müracaat etmiştir. Yapılan muayenenin ardından, geldikleri bölge dikkate alınarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmişlerdir. Aynı gece Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatışları yapılan 7 kişi, gerekli muayeneleri yapıldıktan sonra gerekli örnekler inceleme için alınmış ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Viroloji Laboratuvarı'na gönderilmiştir.

  Hastaların şu anki genel durumları iyi olup müşahede altında tutulmaktadırlar. Sonuçların çıkmasının ardından kamuoyu, konuyla ilgili bilgilendirilecektir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı