Gündem Haberleri

  İstanbul iki gün susuz kalacak

  Hürriyet Haber
  14.10.2007 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Kurak geçen yaz mevsiminin ardından gelen sağanak yağışın etkisi altına giren İstanbul'un bazı bölgelerine, Melen Suyu Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle su verilemeyecek.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Melen Suyu'nun İstanbul halkının hizmetine sunulması amacı ile Bahçelievler Depo - Bahçelievler Terfi Sistemi ile isale hatlarında iyileştirme çalışmaları yapılacağı bildirildi. Bu nedenle, 16 Ekim 2007 Salı günü saat 20.00 ile 17 Ekim Çarşamba günü 16.00 saatleri arasında bazı bölgelere 20 saat süre ile su verilemeyecek.

  Su alamayacak bölgeler ise şöyle:

  "Bağcılar ilçesinin tamamı, Bahçelievler ilçesinin tamamı, Güngören İlçesinde Köyiçi Merkez, Yenigün, Parseller ve Haznedar mahalleleri, Küçükçekmece ilçesinde Sefaköy ve çevresi (TEM Havaalanı - İkitelli bağlantısı, Batı Yanyol Mevkii ve Halkalı caddesi arasında kalan mahalleler)"

  İSTANBUL'DA SEL CAN ALDI

  Öte yandan, dün akşam özellikle İstanbul'un Avrupa Yakası'nda sel ve su baskınlarına neden olan sağanak yağış, bir kişinin ölümüne, çok sayıda ev ve iş yerinin de zarar görmesine neden oldu.

  Esenler'de bir kişi çöken duvarın altında kalarak can verirken, ev ve arabalarında mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından botlarla güvenli yerlere taşındı. Sağanak yağış sebebiyle İstanbul genelinde 450'ye yakın trafik kazası meydana geldi.

  Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, dün yağan ortalama yağış miktarının metrekare başına 3 saat içinde 126 kg olarak gerçekleştiği kaydedildi. İstanbul'da uzun yıllar Ekim ayı ortalama yağış miktarının 70 kg olduğuna dikkat çekilen açıklamada, dün akşam gerçekleşen yağış miktarının İstanbul için bir "rekor" olduğu bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı