Gündem Haberleri

  İstanbul için 'tipi' uyarısı

  İstanbul DHA
  31.12.2014 - 08:06 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da kar yağışının bugün gün boyu aralıklarla kuvvetli yağacağı ve fırtına ile birlikte kar yağışının tipiye dönüşeceği tahmin ediliyor.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kar yağışıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  İDO'NUN İPTAL EDİLEN SEFERLERİ

  TİPİYE DÖNÜŞECEK

  Açıklama şu şekilde:
  "İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı sabaha karşı yerini sulu kara bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışının bugün gün boyu aralıklarla kuvvetli yağacağı ve fırtına ile birlikte kar yağışının tipiye dönüşeceği tahmin ediliyor.
  Rüzgârın poyraz yönünden kuvvetlice, aralıklarla fırtına şeklinde (40 ila100 km/saat) eseceği öngörülüyor.

  İŞTE THY'NİN İPTAL EDİLEN SEFERLERİ

  METROBÜS SABAHA KADAR HİZMET VERDİ

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış şartlarıyla mücadele ekipleri gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. Dün gece 1920 personel, 908 araç ana arterler ana arter ve meydanlarda görev yaptı. Gece yarısından sonra düşen hava sıcaklığı nedeniyle birçok yol ve köprüde buzlanma meydana geldi. Buzlanma erken uyarı sistemi sabah saatlerine kadar 179 defa çeşitli bölgelerden uyarı sinyali gönderdi. Ekipler gelen sinyaller doğrultusunda tuzlama çalışması yaptı. Şehir merkezi dışında daha etkili olan kar yağışı köylerde herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Muhtarların kontrolünde bulunan kürüme aparatlı traktörler köy yolların açık tutulmasında kullanıldı.

  Toplu ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmazken Metrobüs sabaha kadar hizmet verdi. Ekipler gece boyunca 3 bin 847 ton tuz; karayolları ekipleri köprülerde 3 bin 350 kg üre kullandı. Ekipler, fırtına ve kar yağışı nedeniyle devrilen 29 ağacı kaldırdı, çatısı uçan 2 binaya müdahale etti.

  KAR KALINDIĞI ORANLARI
  Bazı semtlerde ölçülen kar kalınlıkları:
  Bayrampaşa, Esenler: 1-3 cm
  Başakşehir, Hadımköy: 3-5 cm
  Kağıthane, Alibeyköy, Sultangazi : 3 cm
  Arnavutköy : 5 cm
  Istırancalar : 40cm
  Çatalca : 5 cm
  Beykoz'un yüksekleri : 6 cm
  Kartal, U. Mumcu : 7 cm
  Tuzla, Sultanbeyli, Akfırat: 8cm

  BARAJLAR DOLUYOR

  Alınan son yağışlarla birlikte İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 59.58'e ulaşırken 518 milyon m3 su bulunmaktadır.
  Istırancalar, Pabuçdere, Kazandere barajlarında doluluk yüzde 100'e ulaşırken, Terkos yüzde 85, Alibeyköy yüzde 83, Ömerli yüzde 62, Büyükçekmece yüzde 35'e ulaştı.

  505 KİŞİ MİSAFİR EDİLİYOR

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış şartlarının ağırlaşmasıyla birlikte sokakta yaşayan evsiz vatandaşları Zeytinburnu Spor Salonunda misafir etmeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Darülaceze Müdürlüğü 40 personel ile evsiz vatandaşlara hizmet veriyor. Zeytinburnu Spor Salonuna getirilen vatandaşlar sağlık kontrolünden sonra misafirhaneye alınıyor. Kadın ve erkek olarak ayrı bölümlerde misafir edilen vatandaşların, banyo ihtiyaçları karşılanarak, saç sakal traşları yapılıyor. İç çamaşırları, elbise, kaban ve ayakkabı verilerek kıyafetleri değiştiriliyor. Üç öğün yemek ihtiyaçları karşılanırken, ara saatlerde çay ikramı yapılıyor. Zeytinburnu Spor Salonunda, 485 erkek, 20 kadın toplam 505 kişi misafir ediliyor.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı