GeriGündem İstanbul için şiddetli dolu uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul için şiddetli dolu uyarısı

İstanbul'un Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

SAMSUN YAĞMURA TESLİM/ WEB TV

SAĞANAK TEKİRDAĞ'I FELÇ ETTİ / FOTO GALERİ

İstanbul'un Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Bayrampaşa, Sarıyer, Çekmeköy, Sancaktepe, Samandıra ve Sultanbeyli ve Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt ve Başakşehir ilçelerinde Kısa Süreli Gökgürültülü Sağanak Yağış ve Lokal Dolu Yağışına Dikkat!  

İstanbul'un Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek yağışların; öğle saatlerinde İstanbul'un Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Türkiye’nin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle batı ve kuzeybatı, Akdeniz ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul'un Avrupa Yakası, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu v.b) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

SAĞANAK TEKİRDAĞ'I VURDU

Tekirdağ'da yaklaşık yarım saat süren  sağanak çok sayıda ev ve iş yerinin sular altında kalmasına neden oldu.

Kent merkezinde etkili olan sağanak nedeniyle Altınova Mahallesi'nde bazı  iş yeri ve bodrum kattaki evleri su bastı. Vatandaşlar, itfaiye ekipleri gelene  kadar ev ve iş yerlerindeki suları kovalarla boşalttı. İtfaiyenin gelmesiyle  yağmur suları vidanjörlerle boşaltıldı. Ulaşımın kontrollü sağlandığı mahallede,  trafik ekipleri küçük araçlara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, Avrupa Yakası ile zamanla il geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor. (27)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (26)

İZMİR: Parçalı bulutlu (30)

ADANA: Parçalı bulutlu (32)

ANTALYA: Parçalı bulutlu (30)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor (27)

ERZURUM: Parçalı bulutlu (26)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (36)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile İstanbul'un Avrupa Yakasında kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas ile Ankara'nın doğu ilçeleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu ve Sinop çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.(

Yorumları Göster
Yorumları Gizle