Gündem Haberleri

  "İstanbul Hatırası" Londra Film Festivali'nde

  Hürriyet Haber
  14.09.2005 - 16:22 | Son Güncelleme:

  Sinema dünyası Londra'da buluşuyor. Bu yıl 49'uncusu düzenlenen Londra Film Festivali, 19 Ekim'de Fernando Meirelles'in yönettiği başrollerini Ralph Fiennes ve Rachel Weisz'in paylaştığı "The Constant Gardener" adlı filmle açılıyor. Festivalde Fatih Akın'ın İstanbul Hatırası (Crossing The Bridge:The Sound of İstanbul) adlı filmi de gösterilecek.

  Festivalin kapanış filmi 3 Kasım'da gösterilecek olan George Clooney'in hem yönettiği hem de rol aldığı "Good Luck and Good Night."

  Festival kapsamında, Afrika'dan Güney Amerika'ya, Avrupa'dan İskandinavya'ya dünyanın dört bir yanından 180 film seyirciyle buluşacak. Uzun metrajlı fimlerin yanısıra belgeseller,restore edilmiş klasikler, kısa film ve video çalışmaları da programda yer alıyor.

  Usta Japon yönetmen Takeshi Kitano'nun "Takeshi's", Dardanne Kardeşler'in "L'enfant", İtalyan yönetmen Gabriele Sayvatores'in "Quo Vadis Baby",Steven Soderbergh'in "Bubble", Michael Winterbotom'ın  "A Clock and Bull Story", Steve BUscemi'nin "Lonesome Jim", Atom Egoyan'ın "Where The Truth Lies", Danis Tanivoc'in "Hell" adlı filmleri Londra Film Festivali kapsamında gösterilecek yapımlardan bazıları.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı