Gündem Haberleri

  İstanbul hafta sonu 7-8 derece daha sıcak

  A.A.
  22.08.2006 - 18:11 | Son Güncelleme:

  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdür Yardımcısı Ergün Güler, hava sıcaklıklarının hafta sonu yine mevsim normallerinin 7-8 derece üzerine çıkacağına dikkati çekerek, vatandaşları sıcaklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdür Yardımcısı Ergün Güler, İstanbul'da hava sıcaklıklarının bugün 3-4 derece düştüğünü, ancak yine de sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olduğunu bildirdi. Hafif, zaman zaman orta kuvvette esen poyrazın biraz serinletici etkisi olduğunu ifade eden Güler, ancak nem oranının artış gösterdiğini, bu nedenle 31 derece olan hava sıcaklığının 35 derece hissedildiğini belirtti.

  Kentte dün en yüksek sıcaklığın 36.6 derece olarak ölçüldüğünü anlatan Güler, son 4 yılın ağustos ayı sıcaklık ortalamasının 34.6 olduğunu hatırlattı. Güler, dün hava sıcaklığının Edremit'te 42, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Kırklareli'nde 39, Edirne'de 37 ve Kocaeli'de 36 derece olduğunu kaydetti.

  Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren 25 Ağustos Cuma gününe kadar 31-32 derece civarında kalacağına dikkati çeken Güler, şöyle devam etti: “Hava sıcaklıkları hafta sonu yine mevsim normallerinin 7-8 derece üzerine çıkacak. Hava sıcaklığı cuma günü 33, cumartesi ve pazar günleri 35-36 derece civarında olacak. Vatandaşlar sıcak çarpmalarına ve sıcağa bağlı ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara karşı tedbirli olmalıdırlar. Sıcak günlerde fiziksel aktiviteden kaçınılmalı, açık renkli ve bol giysiler tercih edilmeli, başta su olmak üzere bol sıvı tüketilmelidir. Mecbur kalınmadıkça 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkılmamalıdır. Güneş ışınlarının en dik olduğu bu saatlerde denize veya havuza girmek bile tehlikeli olabilir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı