Gündem Haberleri

  İstanbul felaketi ucuz atlattı

  Tahsin Güner - İSTANBUL DHA
  12.10.2008 - 14:38 | Son Güncelleme:

  İstanbul polisi, üzerinde 8 kilo 800 gram patlayıcı bulunan bir kadın teröristi yakaladı.Kadın teröristin eylem hazırlığında olduğu belirtildi.

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

  Eylem hazırlığında olduğu öne sürülen 35 yaşlarındaki 'Ezgi' kod adlı bir kadın, Şişli'de bir otelin önünde kendisini takip eden polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Kadının yaklaşık 10 gün önce istanbul'a geldiği ve polis tarafından takibe alındığı belirtildi.

   

  Kadının yanında taşıdığı çantada yüklü miktarda bomba çıktığı öğrenildi.Kadının taşıdığı çantadan yaklaşık 8 kilo 800 gram patlayıcı, 14 fünye ve 1 plastik patlayıcı bulundu.

   

  Kadınla bağlantılı olduğu öne sürülen 2 kişinin daha gözaltına alındığı ifade ediliyor.

   

  Gözaltına alınan kadın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken polis ele geçirilen bombaları inceliyor.    

   

  VALİ'DEN AÇIKLAMA

   İstanbul Valisi Muammer Güler, kendisine hamile görüntüsü veren kadının sansasyonel bir eylem hazırlığı içinde olduğunu söyledi. ''Çok sayıda patlayıcının bulunması önemli bir eylemin hazırlığı içinde olduğu bilgisini veriyor'' diyen Güler, ''Yakalanan zanlı için canlı bomba diyebiliriz. Operasyonlar sürüyor. 

  Şişli'de 4, Bağcılar da da 5 kişi bugün molotof kokteyli atarken yakalandı. Bunlar bölücü örgütün eylemleri. Metropoller her zaman bu tür eylemlere açıktır.'' şeklinde konuştu.

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı