Gündem Haberleri

  İstanbul Emniyeti'nde 67 müdür ve amirin şark tayinleri çıktı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  29.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 67 müdür ve amirin şark tayinleri belli oldu. ABD'li turist Sarai Sierra cinayeti ve Samatya'da Ermeni vatandaşlara yönelik saldırı soruşturmalarını yürüten Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı'nın Elazığ'a, MİT krizinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden alınan daha sonra terfi ederek 3 ilçenin sorumlu müdürlüğüne getirilen Yurt Atayün'de Malatya'ya tayini çıktı. İstanbul'a ise 40 müdür ve amir 1 başkomiser geldi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından her yıl haziran ayında yapılan müdür ve amirlerin şark tayinleri, dün belirlendi. Atama listeleri il emniyet müdürlüklerine bildirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tayinleri de saat 22.00 sıralarında açıklandı. İstanbul Personel Şube Müdürlüğü'ne bildirilen listeye göre; 1'inci sınıf 3 emniyet müdürü, 2'inci sınıf 8 emniyet müdürü, 3'üncü sınıf 28 emniyet müdürü, 4'üncü sınıf 17 emniyet müdürü ile 11 emniyet amirinin şark tayini çıktı. 15 emniyet müdürü, 25 emniyet amiri ve 1 başkomiser de İstanbul'a atandı.

  Şart tayini gelen müdürler arasında İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın özel kalem müdürü Melih Bahattin Baştak, Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı ve Personel Şube Müdürü Mustafa Şen de yer aldı. Baştak'ın tayini Şırnak'a, Erçıktı'nın tayini, Elazığ'a, Şen'in tayini ise Erzincan'a çıktı. Ertan Erçıktı, görev yaptığı dönemde 2 önemli soruşturma yürüttü. ABD'li Sarai Sierra cinayeti ve Samatya'da Ermeni vatandaşlara yönelik saldırı olaylarını soruşturdu. Sarai Sierra'yı öldüren kişinin Laz Ziya lakaplı Ziya Tasalı olduğu cesedin bulunmasından kısa bir süre sonra belirlendi. Tasalı Suriye'de yakalandı ve İstanbul'a getirildi. Erçıktı, Samatya'da Ermeni asıllı 1 yaşlı kadının öldürüldüğü 4'ünün de yaralandığı saldırıların failini de bulmayı başardı. Zanlı Murat Nazaryan tutuklandı. MİT krizinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden alınan, daha sonra terfi ederek İstanbul'da 3 ilçenin sorumlu müdürlüğüne getirilen Yurt Atayün'ün de tayini Malatya'ya çıktı.   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı