Gündem Haberleri

  İstanbul Emniyeti şehitlerini andı

  Özkan ARSLAN-İSTANBUL, (DHA)
  07.08.2012 - 22:39 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, Edirnekapı Şehitliği’nde şehitlerini andı. Anma törenine katılan İstanbul Emniyet Müdürü Vali Hüseyin Çapkın, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

  Her Ramazan ayında, Edirnekapı Polis Şehitliği’nde yapılan anma törenine bu yıl, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın yanı sıra, şehit yakınları ve çok sayıda polis katıldı. Anma töreninden önce yakınları, şehitlerin mezarında Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. 10 yıl önce Zeytinburnu’nda rehin alma olayı sırasında çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Tuncay Yarim’im annesi Asiye Yarim, oğlunun mezarı başında uzun süre gözyaşı döküp, Türk bayrağını öptü. Baba Hayrettin Yarim ise Kuran-ı Kerim okudu. Baba Yarim, "Oğlumu 2002’de Zeytinburnu’nda şehit oldu. Yeni evlenmişti. Onu unutamıyoruz, ama yapacak bir şey yok vatan sağolsun" dedi.

  ŞEHİT MEZARLARINA KARANFİL

  Tören alanında bir süre şehit yakınlarıyla sohbet eden Hüseyin Çapkın, bazı şehit yakınlarının sorunlarını dinledi. Ardından Şehitlik Cami imamı şehitler için dua okudu. Okunan duaların ardından Emniyet Müdürü Çapkın, şehitliği gezerek tek tek şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Anma töreninin ardından şehit yakınlarına Beşiktaş Four Seasons Otel’de iftar verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı