Gündem Haberleri

  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok: Muhammet'in yerine ben şehit olsaydım

  Hürriyet Haber
  27.07.2015 - 12:16 | Son Güncelleme:

  Gazi Mahallesi’nde silahlı saldırı sonucu şehit edilen polis memuru Muhammet Fatih Sivri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Konuşmasında gözyaşlarını tutamayan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, “Çok arzu ederdim dün akşam Muhammet’in yerine ben şehit olmayı. Bırakmayacağız. O hissiyatı o hainlere, o şerefsizlere yaşatmayacağız. Onun kanını yerde bırakmayacağız. Ölüm pahasına olsa o kanın hesabını soracağız.” dedi. Şehit ailesini teselli eden 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Ulusoy ise 'Şehadetimiz için her gün dua ediyoruz' diye konuştu.

  Dün akşam Sultangazi ilçesi Gazi Mahallesi’nde çıkan olaylara müdahale ederken silahlı saldırı sonucu şehit olan Muhammet Fatih Sivri için, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene şehidin yakınları, silah arkadaşları ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcileri katıldı.  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok: Muhammetin yerine ben şehit olsaydım

  Törende konuşma yaparken gözyaşlarını tutamayan Emniyet Müdürü Selami Altınok, şunları söyledi:

  "Gazi’de çıkan olaylara müdahale sırasında yapılan haince saldırı sonucunda şehit olmuştur. Değerli silah arkadaşlarım, Muhammet ne ilk ne son şehidimiz. Bu milletin, bu devletin şanını, şerefin, haysiyetini, onurunu ayakta tutabilme adına tarihten beri şehitler verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Ama hiçbir zaman şanlı bayrağı gönderden indirmeyeceğiz. Vatanımızın, memleketimizin birliğini, dirliğini, bütünlüğünü hiç kimsenin eline bırakmayacağız. Hiçbir silah bizi yıldırmayacak.

  "MUHAMMET'İN YERİNE ŞEHİT OLMAYI ÇOK ARZU EDERDİM"

  Çok arzu ederdim, dün akşam Muhammet’in yerine ben şehit olmayı. Bırakmayacağız. O hissiyatı, o hainlere, o şerefsizlere yaşatmayacağız. 270 bin tane polis kardeşimiz var bizim. Bunun iki katı silahlı kuvvetler kardeşlerimiz var bizim. Hiçbir şekilde buna müsaade etmeyeceğiz. İstanbul’da da, vatanın hiçbir parçasında müsaade etmeyeceğiz.”

  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok: Muhammetin yerine ben şehit olsaydım

  'ŞEHİDİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMAYACAĞIZ'


  Şehidin ailesine seslenerek konuşmasına devam eden Altınok, “Kendi evladımı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü nasıl yaşıyorsam öyle yaşıyorum. Sizin İstanbul’da 35 bin evladınız var. Fatih’in intikamını alabilmek adına ölümüne mücadele edebilecek 35 bin evladınız var. Onun kanını yerde bırakmayacağız. Ölüm pahasına olsa o kanın hesabını soracağız. Şehidimizin ruhu şad olsun. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Bu teşkilat daha çok Muhammet Fatihler yetiştirecek. Muhammet Fatih olmaya, canımızı adamaya yemin ediyoruz. Söz veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok: Muhammetin yerine ben şehit olsaydım

  KORGENERAL ULUSOY: ŞEHADETİMİZ İÇİN HER GÜN DUA EDİYORUZ

  Dua okunmasının ardından tören sona erdi. Törenin ardından oğullarının Türk Bayrağına sarılı tabutunun arkasından yürüyen Sivri ailesi gözyaşı döktü. Muhammet Fatih Sivri'nin naaşı törenin ardından cenaze aracına konuldu. Şehit yakınları da cenaze aracına bindi. Bu sırada aracı yanına İstanbul Valisi Vasip Şahin ve 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Ulusoy gitti.

  İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok: Muhammetin yerine ben şehit olsaydım

  Şehit ailesini teselli eden Korgeneral Ulusoy, "Şehadetimiz için her gün dua ediyoruz. Şu anda bile dua ediyoruz. Ölümün yeri ayrı, şehadetin yeri ayrı. Bunu hiç aklınızdan çıkarmayacaksınız" dedi. Bir şehit yakını da bu sözlere " Hainleri sevindirmiyoruz. Sevindirmeyeceğiz" dişe karşılık verdi. Şehit Polis Memuru Muhammet Fatih Sivri'nin cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Kırıkkale'ye götürüldü.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı