Gündem Haberleri

  İstanbul’dan Bandırma’ya feribotla su kayağı

  Orhan SAAT/İSTANBUL
  11.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en ünlü su kayağı sporcularından Hollandalı Duncan Zuur, Yenikapı İskelesi’nden kalkan Orhangazi Hızlı Feribotu’nun arkasından Bandırma’ya kadar su kayağı yaparak gitti.

  TEHLİKELİ GÖSTERİDEN FOTOĞRAFLAR

  Yaklaşık 2 saat feribotun arkasında kayak yapan sporcu, 38 deniz mili sürat yapan feribotun motorlarının oluşturduğu 3 metrelik dalgalarla boğuştu.

  Önceki gün 07.30’da Yenikapı-Bandırma seferini yapan Orhangazi feribotunda çok ilginç bir etkinlik yapıldı. Ünlü su kayağı sporcusu Hollandalı Duncan Zuur, dünyanın ilk feribotla su kayağı gösterisini yaptı. Su sporcularının en çılgınlarından biri olarak bilinen Zuur, enerji içeceği RedBull sponsorluğunda Orhangazi Feribotu’nun arkasında bağlandığı ipe tutunarak azgın dalgalarla boğuştu. 1200 yolcu ve 225 araç taşıyan feribottakilerin ilgiyle izlediği gösteri sırasında 2 saat boyunca denizde kalan Duncan Zuur, özellikle feribotun motorlarının yarattığı 3 metrelik dalgalarla boğuştu.

  88 metre uzunluğundaki feribot, 4 motoruyla saatte 38 deniz mili(70 km) hız yaparken Redbull yetkilileri, tüm dünyada ilk kez böyle bir denemenin başarıyla yapıldığını belirttiler. Duncan Zuur da şunları söyledi:

  "Zorlanmadım dersem abartmış olurum. Çünkü hiç bu kadar ağır bir deneyim yaşamamıştım. Yenikapı-Bandırma rotasında zaten inanılmaz bir dalga akışı var. Bunun yanında feribotun motorlarının oluşturduğu dalga ve rüzgárın da etkisiyle üzerimde yoğun bir basınç vardı. Feribota yaklaşamam diyordum ama motorlara neredeyse 30 metre yanaştım. Bu zorlu sularda bu denemeyi yaşayan ilk kişi olmaktan büyük heyecan duyuyorum."

  İstanbul’dan Bandırma’ya feribotla su kayağı
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı