Gündem Haberleri

  İstanbul’daki üç tecavüz DNA testiyle kesinleşti

  Ali AKSOYER-Arda AKIN İSTANBUL-ANKARA
  31.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kamuoyunda ’Kasklı tecavüzcü’ olarak bilinen tenor Şahin Öğüt’ün, 2007’de İstanbul’da da üç kız çocuğuna tecavüz ettiği DNA testiyle kanıtlandı.

  Emniyet yetkilileri, Öğüt’ün tecavüz veya taciz ettiği kişilerin sayısının 50’yi bulabileceğini söyledi.

  "KASKLI sapık" olarak tanınan tenor Şahin Öğüt’ün, 2007 yılında İstanbul’da üç kız çocuğuna tecavüz ettiği DNA testiyle kesinleşti. Beşiktaş’ta 20 Ekim 2006 tarihinde Öğüt’ün tecavüzüne uğrayan 23 yaşındaki M.Ö. olaydan sonra alınan ifadesinde saldırganın kendisine, "Kadınlar cinsel organım küçük diye benimle dalga geçiyor. Zaten iktidarsızım" dediğini söylemişti.

  Gasp Bürosu’nun kurduğu özel ekiple yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Öğüt’e ait DNA örnekleri, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı’nda incelemeye alındı.

  Bu arada Beşiktaş’ta 20 Ekim 2006’da 23 yaşındaki M.Ö., 19 Ocak 2007’de 19 yaşındaki A.T ve Şişli’de 12 Şubat 2007’de13 yaşındaki E.K.’nin uğradıkları tecavüzden sonra vücutlarında bulunan sperm örnekleri Ankara’ya yollandı. Üç örnek de, zanlının verileriyle uyuştu. İstanbul’da tecavüze uğrayanların ailelerine soruşturmayla ilgili bilgi verildi. Öğüt hakkında toplam 12 ayrı dosyadan işlem yapılacak.

  19 Haziran 2006 tarihinde Şişli’de 23 yaşındaki S.E.’ye tecavüz edilmesi, Kadıköy’de 5 Haziran 2007 tarihinde Kadıköy’de 16 yaşındaki lise öğrencisi A.A.’ya yapılan tecavüz girişimlerinde zanlıya ait hiçbir örnek bulunamamıştı. Zanlı, saldırı sırasında kaskını çıkarmadığı için kurbanlar yüzünü de görememişti. Polis, zanlının yüzünü görmeyen kurbanlarına, cinsel organı, bacakları, kalçası gibi görebildikleri yerlerin resimlerini göstererek teşhis ettirileceğini belirttiler.

  2006’da evinin asansöründe saldırıya uğrayan Galatasaray Üniversitesi 1. sınıf öğrencisi Yeşim Tuğrul’un Şahin Ö.’nün kurbanlarından biri olabileceği ihtimalini göz önüne alan polis, araştırmasını sürdürüyor. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, Öğüt’ün tecavüz ya da taciz ettiği kişilerin sayısının 50’yi bulabileceğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı