Gündem Haberleri

  İstanbul’da 3 bin polis görevdeydi

  Süleyman ARAT/Muhammet KAÇAR/DHA
  13.09.2005 - 01:58 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da 2005-2006 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle okul önlerinde ve güzergahlarında yaklaşık 3 bin polis görev yaptı. İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Tayfur Erdal Ceren, şunları söyledi: ‘İstanbul’da yaklaşık 10 binin üzerindeki öğrenci servisinin bugün (dün) trafiğe çıkması, bazı hatlardaki yol tadilatlarının da bitirilmemiş olması trafikte aksamalara yol açıyor. Trafiğin aksamaması ve öğrencilerin güvenliği için, okul önlerinde ve çevresinde 2 bin 64’ü trafik polisi olmak üzere 3 bin polis görevlendirdik.’

  Kardeş okulun törenine katıldı

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, Yıldız semtindeki Nurçin Sayan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katıldı. Arınç, okulun onarımı konusunda TBMM’nin maddi destek sağlamasının yanı sıra personelinin de çalıştığını belirtti. Çocuklarla sohbet eden Arınç, okulun TBMM ile ‘kardeş’ olduğunu ve bunun kendisini ayrıca heyecanlandırdığını kaydetti. Fahir ARIKAN

  Sevinç ve hüzün

  İLKÖĞRETİM ve ortaöğretim okulları dün hüzün ve sevinç karmaşasıyla açıldı. Özellikle ilköğretime ilk adımı atan minikler, annelerinden ayrılmanın üzüntüsünü yaşadılar. Hüzünlü görüntülerin yanısıra özellikle ileri sınıflarda, tatilde birbirlerinden uzak kalan okul arkadaşları kucaklaşıp hasret giderdi.

  Bedava top bayılttı

  RİZE’de yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda düzenlenen program sonunda Belediye Başkanı Halil Bakırcı öğrencilere top dağıtacağını duyurdu. Top kamyonunun yanına toplanan çok sayıda öğrenci beklemeye başladı. Dağıtımın başlamasıyla birlikte toplardan kapmak için yarışan öğrenciler birbirini ezdi. Bazı öğrenciler düştü. Bu sırada 3 öğrenci baygınlık geçirdi. Dağıtım sırasında top alabilmek için kalabalığın arasına giren bazı veliler de düşerek ezilme tehlikesi geçirdi.

  Şarkılı bozalı açılış

  TÜRKİYE’nin en köklü eğitim kurumlarından birisi olan Vefa Lisesi, dün bir yenilik yaparak şarkılı, bozalı bir açılış günü düzenledi. Konuk olarak gelen arabesk yorumcusu Alişan’ın şarkıları, eski mezun gazeteci Uğur Dündar’ın öğütleri ve tarihi Vefa Bozacısı’nın dağıttığı bozalarla yeni öğretim yılına ‘Merhaba’ diyen Vefa’lı öğrenciler başarı çıtasını daha yukarı çıkartma sözü verdiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı