Gündem Haberleri

  İstanbul, Ankara ve kar tatili olan diğer iller...

  Hürriyet Haber
  07.01.2015 - 19:32 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da elverişsiz hava şartları sebebiyle okullar bugün de tatil edildi. İstanbul dışında bir çok kentte de eğitime ara verildi.

  İstanbul Valiliği'nce yapılan kısa açıklamada, "Bugünkü olumsuz hava şartlarının yarın da (bugün) devam etmesi beklendiğinden 7 Ocak 2015 Çarşamba günü de okullar tatil edilmiştir" denildi. Valilik daha sonra okulların tatil edilmesiyle ilgili ayrıntı bir açıklama daha yaptı.

  Açıklamada şöyle denildi:
  "Son hava tahmin raporunda, İstanbul ilinde öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar il genelinde aralıklı ve yoğun olmasının beklendiği ayrıca sıcaklığın mevsim normallerinin 4-6 derece altında seyrederek eksi değerlere düşmesi sonucu don ve buzlanma olacağı, kuvvetli rüzgârın da etkisiyle zaman zaman tipiye dönüşecek kar yağışının miktar ve etkisinin artarak yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği bildirilmiştir. Araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbul'un özel durumu ve öğrencilerimizin sağlığı göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 07 Ocak 2015 Çarşamba günü de bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır."

  İstanbul, Ankara ve kar tatili olan diğer iller... Üniversitelilere kar tatili
  İşte olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilen ve sınavlarını ertelenen üniversiteler:  İşte bugün okulların tatil olduğu iller:

  Ankara’da bugün ve yarın için okullar tatil edildi.

  Samsun’da devam eden kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okulların bugün tatil edildiği açıklandı.

  Uşak ili genelinde taşıma merkezi okullar ve birleştirilmiş sınıflar için bugün bir gün süre ile daha tatil edildi.

  Kayseri Valiliği’nden yapılan açıklama ile yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde orta, lise ve dengi okullarda eğitime bugün (Çarşamba) bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

  Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Bolu’da devam eden kar yağışı nedeniyle 7 Ocak Çarşamba günü il genelinde okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.

  Tunceli'de okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

  Afyonkarahisar’da yoğun kar yağışı nedeniyle, ilk ve orta dereceli okulların bugün de tatil edildiği bildirildi.

  Zonguldak Valiliği yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verdi.

  Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, dondurucu soğukların etkili olduğu Karacadağ bölgesinde okullar 1 gün tatil edildi.

  Bitlis merkezde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.

  Kocaeli Valiliği ile genelinde devam eden yoğun kar yağışı deneniyle bugün da okulların tatil edildiği duyuruldu.

  Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle 7 Ocak 2015 Günü Yığılca İlçesi’nde ilçe genelinde okullar tatil edildi. Düzce’nin Cumayeri İlçesi’nde ise taşımalı sistemle eğitim gören ilk, orta ve lise öğrencilerine okullar tatil edildi.

  Tokat merkeze bağlı köy ve beldeler ile Niksar ve Erbaa ilçelerinde eğitime kar yağışı nedeniyle bir gün ara verildi.

  Balıkesir'de akşam saatlerinde başlayan kar sebebiyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

  Sivas merkez ve 16 ilçede eğitime bir gün ara verildi. Sivas’ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün tatil edildi.

  Bursa Valiliği bugün il genelinde tüm okulları tatil etti. Engelli ve hamileler ise bir gün izinli sayılacak.

  Isparta'da sıcaklık düşüşü aşırı buzlanmaya neden olacağından Isparta Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda, bakanlığa bağlı bütün resmi ve özel okullarda bugün için eğitim öğretime ara verildi.

  Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime iki gün ara verildi.

  Denizli'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün da tatil edildi.

  Hakkari merkez, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde kar ve fırtına nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

  Erzincan merkez, Otlukbeli, Çayırlı, Kemah ve İliç ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi. Kemaliye, Üzümlü, Tercan ve Refahiye ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.

  Konya’da olumsuz hava şartları nedeniyle tüm ilçeler ve il merkezinde okullar 8 Ocak Perşembe günü 1 gün süreyle daha tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engelliler de 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklar.

  Kütahya kent merkezi il bazı ilçelerde taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullar ile birleştirilmiş sınıflı köy okullarında eğitime bir gün ara verildi. Öte yandan, Simav ilçesinde ise tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu.

  Malatya'nın Pütürge, Doğanyol, Kale ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Arapgir ilçesinde ise yatılı bölge okulları dışındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

  Osmaniye’de il genelindeki okullarda bugün eğitime ara verildi.

  Gümüşhane Valiliği olumsuz kış koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okulların bugün tatil edildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağını açıkladı.

  Giresun’un Alucra, Dereli, Çamoluk, Doğankent ile Güce ilçelerinin tamamında, Giresun il merkezi ile Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi. Şebinkarahisar İlçesi’ndeki okullar ise 2 gün tatil edildi.

  Kırşehir'in Akçakent ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

  Rize'nin İkizdere ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

  Burdur'da dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından valilik kararıyla kar tatili bir gün uzatıldı. Vali Hasan Kürklü, saat 23.00 sıralarında resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımla il genelinde okulların bir gün (bugün) daha tatil edildiğini duyurdu.

  Kırıkkale'nin Keskin, Sulakyurt ve Karakeçili ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

  Çankırı'nın Ilgaz, Orta, Şabanözü, Atkaracalar, Çerkeş, Eldivan ve Bayramören ilçelerinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime tabii öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.

  Kars'ın Susuz ve Sarıkamış ilçelerinde okullar tatil edildi.

  Yozgat il merkezi ile Çekerek, Çayıralan ve Boğazlıyan ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

  Trabzon'un Tonya, Maçka, Şalpazarı ve Köprübaşı ilçelerinde tüm ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Yomra İlçesinde 5, Arsin İlçesinde 5, Araklı ilçesinde ise 5 ilk ve ortaokulda eğitime bugün ara erildi. Düzköy ilçesinde tüm okullar ile Ortahisar ilçesindeki 6 ilk ve ortaokulda ise eğitimin öğleden sonra tatil edildiği açıklandı.

  Eskişehir Valiliği, olumsuz hava şartları sebebi ile il genelinde okulların iki gün tatil edildiğini açıkladı.

  Bartın'ın Ulus ilçesine bağlı okullarda 8 Ocak Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi.

  Aksaray'da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle eğitime yarın bir gün olmak üzere ara verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı