GeriGündem İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

Geçtiğimiz günden itibaren hava sıcaklıklarının düşmesiyle beraber yağışlar etkisini göstermeye başladı. Bugün de etkisini sürdüren yağışlı havanın ilerleyen günlerde de olup olmayacağı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre ilerleyen günlerde bulutlu ve yağışlı hava etkisini gösterecek. Peki, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yarın hava durumu nasıl olacak? Hava sıcaklıkları artacak mı? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

İstanbul, Ankara ve İzmir'de geçtiğimiz hafta sıcak hava etkisini gösteriyordu. Yaz aylarını aratmayacak derecede güneşli geçen günlerin ardından hafta sonu ile beraber hava sıcaklıklarında düşüş yaşandı. Hafta başından itibaren yağışlı ve bulutlu hava arasında gidip gelen İstanbul, Ankara ve İzmir'de yarın hava durumu nasıl olacak?

İSTANBUL BULUTLU BİR HAVANIN ETKİSİNE GİRİYOR

Şu dakikalarda 8 derece ile çok bulutlu bir havanın görüldüğü İstanbul’da ilerleyen saatlerde kuvvetli sağanak yağış olması bekleniyor.Yarından itibaren hava sıcaklıklarının yükseleceği İstanbul’da yarın çok bulutlu bir hava hakim olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu tahminlerine göre yarın İstanbul’dan en düşük sıcaklık 6 derece, en yüksek sıcaklık ise 15 derece olacak. Sonraki günlerde ise hava sıcaklıkları artmaya devam edecek. Yapılan tahminlere göre İstanbul hafta sonunu yağışlı ve bulutlu geçirecek.

ANKARA’DA HAVA SICAKLIKLARI YÜKSELİYOR

Ankara’da hafta başından itibaren sıcaklıklarda düşüş yaşandı. Şu dakikalarda ise 7 derece ile hafif sağanak yağışlı bir hava etkisini sürdürmekte. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen rakamlara göre Ankara’da yarın en düşün hava sıcaklığı 2 derece, en yüksek hava sıcaklığı ise 17 derece olarak hissedilecek. Hafta sonuna kadar 16 – 17 derecelerde seyredecek hava sıcaklıklarının Pazartesi gününden itibaren daha da artacağı tahmin ediliyor. Yarın ise Ankara’da az bulutlu bir hava hakim olacak.

İZMİR’DE SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Geçtiğimiz hafta yaz sıcaklıklarını en çok hisseden şehirlerden olan İzmir’de hafta başından itibaren soğuk bir hava hakim. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre şu dakikalarda 13 derece ile hafif sağanak yağışın etkili olduğu İzmir’de yarın sağanak yağış etkisini gösterecek. İzmir’de yarın en düşük sıcaklığın 11 derece, en yüksek sıcaklığın ise 19 derece olacağı bilgisi verildi. İlerleyen günlerde ise İzmir’de hava sıcaklıklarının yükselmesi ve yağmurlu havanın şehri terk etmesi bekleniyor.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN.     

Yorumları Göster
Yorumları Gizle