GeriGündem İstanbul’a layık olmaya çalışacağım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’a layık olmaya çalışacağım

İstanbul’a layık olmaya çalışacağım
refid:14720302 ilişkili resim dosyası

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle İstanbul Valiliği’ne atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır’ın devletini, valisini bağrına basan bir şehir olduğunu belirterek, “Diyarbakır, bir sevgi şehri” dedi.

Vali Mutlu, atamasına ilişkin şunları söyledi: “Diyarbakırlıların bu sevgiyi daha da büyütmelerini, daha da paylaşmalarını istiyorum. Bu şehrin gerçek kimliği ile tanınmasını yürekten diliyorum. Gideceğim şehirde İstanbul’umuzun insanları ile birlikte bu güzel şehri her zaman hatırlayarak görev yapmaya devam edeceğim. Dünyanın önemli şehirlerinden biri aziz İstanbul. İstanbul’un da böyle bir markası var. Böyle bir şehirde görev yapmak tabii ki çok büyük bir onur. İstanbul ve İstanbullulara layık olmaya çalışacağız. Allah utandırmasın.”

Diğer vali atamaları

- Edirne Valiliği’ne Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, * Bolu Valiliği’ne Burdur Valisi İbrahim Özçimen, * Siirt Valiliği’ne Bilecik Valisi Musa Çolak
- Diyarbakır Valiliği’ne Çorum Valisi Mustafa Toprak * Sakarya Valiliği’ne Edirne Valisi Mustafa Büyük * Muğla Valiliği’ne Karaman Valisi Fatih Şahin * Yozgat Valiliği’ne Siirt Valisi Necati Şentürk * Antalya Valiliği’ne Muğla Valisi Ahmet Altıparmak - Çorum Valiliği’ne Karabük Valisi Nurullah Çakır * Ağrı Valiliği’ne Şırnak Valisi Ali Yerlikaya * Kocaeli Valiliği’ne Ercan Topaca * Karaman Valiliği’ne Süleyman Kahraman * Düzce Valiliği’ne Vasip Şahin * Karabük Valiliği’ne İzzettin Küçük * Burdur Valiliği’ne Süleyman Tapsız * Şırnak Valiliği’ne Vahdettin Özkan. * Mersin Valiliği’ne Hasan Basri Güzeloğlu * Samsun Valiliği’ne Hüseyin Aksoy * Ankara Valiliği’ne Alaaddin Yüksel getirildi.

Güler’in atandığı gün iptal davası iade edildi

Anayasa Mahkemesi, İstanbul Valisi Muammer Güler’in atandığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nın kuruluş kanununun iptal davasıyla ilgili dosyayı başvuruyu yapan CHP’ye iade etti ve dilekçedeki eksikliklerin giderilmesi için 15 gün de süre verdi. CHP, iptal başvurusunda yasanın tüm maddelerinin, Anayasa’ya aykırı olduğunu belirtmişti. Yüksek mahkeme, CHP’nin yürürlüğünün durdurulmasını istediği Tam Gün Yasası’nın da oybirliğiyle esastan incelenmesine karar verdi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle