GeriGündem İstabul 'Tango'ya doyacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstabul 'Tango'ya doyacak

İstabul 'Tango'ya doyacak
refid:18136905 ilişkili resim dosyası

Tangoseverler, 6-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek “8. Uluslararası İstanbul Tango Festivali”nde bir araya gelecek.

El Encuentro Tango Okulunun organize ettiği ve yaklaşık 50 ülkeden katılımcıların yer alması beklenen festivalde, Arjantinli tango ustalarının gösterileri ve ünlü orkestraların performansları izlenebilecek.

Kalamış Dalyan Kulüp'te 6 Temmuz Çarşamba günü başlayacak festival kapsamında, 7 Temmuz'da Arjantinli orkestra Soledad, Adile Sultan Yalısı'nda canlı performans sergileyecek.

Çeşitli performansların ve etkinliklerin sahneleneceği festival çerçevesinde, gündüzleri verilecek tango dersleri atölyelerine katılmak için en az 6 aylık tango deneyimine sahip olmak gerekiyor.

Eğitmenler ve festival organizasyonu tarafından hazırlanan programda, orta ve ileri seviye için salon dansı, teknik çalışmalar, ustaların favori hareketleri ve kadın tekniği çalışmaları yer alıyor.

El Encuentro'nun kurucu eğitmenlerinden ve festivalin organizatörlerinden Şule Arkış, dünyanın farklı ülkelerindeki tangoseverlerin yakından izlediği festivali artık herkesin bir yıl önceden programına eklediğini bildiklerini belirtti.
Festivalin bu yıl da renkli konukları olduğunu ifade eden Arkış, şunları kaydetti:

“İzleyiciler, festivalde tangonun ustalarını bir arada görülebilecek ve her gece farklı bir şova ve müzik performansına tanık olacak. Festival kapsamında ülkemize gelecek Arjantin'in en ünlü tango orkestrası Soledad, tango müziğini sevenlere bu yıl Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde özel bir konser verecek. Usta dansçılarımız da bu muhteşem müziklere danslarıyla eşlik edecek. Her gece yerli ve yabancı yaklaşık bin kişinin dans ettiği tarihin büyülü mekanlarına dünyaca ünlü müzisyenler, konuk DJ ve VJ'ler notalarıyla ve görsel şovlarıyla yeniden hayat verecek.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle