Gündem Haberleri

  İsrail'den Gazze'ye saldırı: 5 ölü, 11 yaralı

  A.A.
  29.10.2011 - 20:51 | Son Güncelleme:

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırısında 5 İslami Cihad üyesi öldü, 11'i yaralandı.

  İslami Cihad'tan yapılan açıklamaya göre, İsrail'in saldırısında biri örgütün önde gelen isimlerinden Ahmed El Şeyh Halil olmak üzere 5 kişinin öldü. Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Adlem Ebu Selmia, saldırıda 11 kişinin de yaralandığını açıkladı.

  İsrail ise saldırıları doğrulayarak, İslami Cihad'ın bu hafta içi fırtatılan roketlerden sorumlu olduğunu ileri sürdü.

  Saldırıda ölenlerin cesetleri Refah'ta bulunan Ebu Yusuf El Naccar Hastanesi morguna kaldırılırken, yaralılar ise Avrupa Hastanesinde tedavi altına alındı.

   “Birlik olmalıyız”

  Ebu Yusuf El Naccar Hastanesi önünde AA'ya konuşan İslami Cihad liderlerinden Nafiz Azzam, İsrail'in tarih boyunca yaptıklarında bakınca bu saldırının kendilerini şaşırtmadığını söyledi.
  İsrail'in bir yandan ateşkesten söz ederken bir yandan da güç kullanmaya ve Filistinlileri katletmeye devam ettiğini dile getiren Azzam, saldırıya nasıl cevap verecekleri yönündeki bir soru üzerine ise diğer örgütlere de birlik çağrısı yaptı. Azzam, “Düşmanımız karşısında birlik olmalıyız” dedi.
  İsrail'in söz konusu saldırının atılan roketlere karşı bir misilleme olduğu yönündeki iddialarını ise reddeden Azzam, “Bu İsrail'in yalanlarından biri. Suç işlemek için her zaman bir mazeret öne sürüyorlar” diye konuştu.

  Nisandan beri en kanlı saldırı

  Öte yandan İsrail'in saldırısının ardından İsrail'e 4 roketin fırlatıldığı, sorumluluğu İslami Cihad ve sol görüşlü Halk Cephesi'nin üstlendiği bildirildi.
  Gazze'nin kontrolünü elinde bulunduran Hamas'tan yapılan açıklamada da İsrail'in saldırılarını gittikçe arttırdığı kaydedildi.
  İslami Cihad'a yönelik bugünkü saldırı, 18 örgüt üyesinin öldürülüğü Nisan ayından sonraki en kanlı saldırı oldu.
  Geçen hafta içi Gazze Şeridi'nden İsrail'e roket atılmış, bunu karşılığında İsrail savaş uçakları 3 yeri vurmuş, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmamıştı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı