Gündem Haberleri

  İsrail, Güney Lübnan'a 15 bin Lübnan askeri önerisini ilginç buldu

  KUDÜS (A.A)
  08.08.2006 - 12:26 | Son Güncelleme:

  İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Lübnan hükümetinin ülkenin güneyine 15 bin asker yerleştirme kararını ”ilginç ve incelenmeye değer bir adım” olarak değerlendirdi.

  Olmert, yaptığı açıklamada, “Öneriyi inceliyoruz. Bütün sonuçlarına, ne derece uygulanabilir olduğuna ve hangi takvimle uygulanabileceğine bakıyoruz. Güney Lübnan'ı ne kadar erken terk edersek o kadar mutlu oluruz, özellikle de hedeflerimize ulaşırsak. Lübnan'ı işgal etmek istemiyoruz. Lübnan'da kalmak istemiyoruz. Operasyonun amaçlarını uygulamak istiyoruz: Roket saldırılarını önlemek ve Hizbullah'ı bu bölgelerden uzaklaştırmak” dedi.

  İsrail Başbakanı, Lübnan hükümetinin güneye asker yerleştirmesinin Hizbullah örgütünün silahsızlandırılmasıyla el ele yürütülmesi gerektiğini belirtti.

  Kendisine İsrail ordusunun Lübnan'da askeri operasyonlarını genişletme planı sunulmadığını belirten Olmert, İsrail güvenlik kabinesinin operasyonların genişletilmesi ihtimalini görüşmek için yarın toplanacağını kaydetti. Lübnan kabinesi, dün gece oy birliğiyle, İsrail askerleri çekilir çekilmez güneye 15 bin asker yerleştirme kararı almıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı