Gündem Haberleri

  İsrail Büyükelçiliği önünde protesto

  A.A
  03.08.2006 - 14:13 | Son Güncelleme:

  “Keçiören Sivil Toplum Kuruluşları Platformu” üyeleri, Filistin ve Lübnan'da gerçekleştirilen operasyonlar nedeniyle, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde eylem yaptı ve elçilik önüne siyah çelenk bıraktı.

  Ellerinde Türk bayrakları ve İsrail aleyhinde pankartlar olan eylemciler, büyükelçilik önünde sloganlar atıp tekbir getirdiler.

  Grup adına yapılan açıklamada, “insan hak ve hürriyetlerinin doruğa ulaştığının iddia edildiği 21. yüzyılda, İsrail'in Ortadoğu'da vahşi bir katliam yaptığı” belirtildi.

  Bu olaylar karşısında, BM başta olmak üzere uluslararası kuruluşların ve dünyanın “sağırlar diyaloğu” oynadığı ifade edilen açıklamada, İsrail'e bu şekilde, adeta daha büyük katliamlar için cesaret verildiği kaydedildi.

  Uluslararası kuruluşların, yaşanan katliamları durdurmaya davet edildiği açıklamada, “İsrail'i de bu vahşetleriyle bir yere varamayacağını, şiddetin daha büyük nefretler doğuracağını göz önüne alarak; katliamları durdurmaya ve işgal ettiği topraklardan çekilmeye çağırıyoruz” denildi.

  Grup adına büyükelçilik önüne siyah çelenk bırakılmasının ardından eylemciler dağıldılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı