Gündem Haberleri

  İsrail basını Gazze konvoyuna baskını manşetlerine taşıdı

  Planet
  31.05.2010 - 09:19 | Son Güncelleme:

  İsrail gazeteleri, Gazze açıklarındaki çatışmanın yolcuların, komandoların ellerinde silahları almaya kalkışması üzerine başladığını öne sürdü.

  HAARETZ: En az 10 ölü, 60’a yakın yaralı var

  Yardım gemilerine çıkan İsrail askerleriyle, komandoların silahlarını ellerinden almaya çalışan yolcular arasında çıkan çatışmada en 10 ölü, 60 yaralı bulunduğu bildiriliyor. Çıkan çatışmada 2 İsrail komandosu da yaralandı.

   

  JERUSALEM POST: Çatışma yolcuların, askerlerin silahlarını almaya çalışması üzerine çıktı

   Gazze’ye Yardım konvoyundaki yolcular, gemilere çıkan İsrail komandolarının ellerindeki silahları almaya kalkınca çatışma çıktı. İsrail komandoları ateş ve gazla karşılık verince en az iki kişi öldü, düzinelerce kişi yaralandı.

   

  YEDIOT AHRONOT: Eylemciler askerlere karşı koymayacaklarını söyledikleri halde çatışma çıktı

  Eylemciler yardım gemilerine denizden ve havadan çıkarma yapan İsrail komandolarına karşı koymayacaklarını defalarca tekrarlamalarına rağmen çatışma çıktı. En az 2 ölü, düzinelerce yaralı bulunduğu bildiriliyor. İsrail kaynakları yolcuların masum olmadığını ve komandolara karşı şiddet kullandığını ve çatışma için hazırlıklı olduklarını öne sürdü.

   

  ARUTZ SHEVA: Yolcular askerlere saldırdı, İsrail askerleri yaralandı

  İsrail’de aşırı sağcıların yayın organı Arutz Sheva, Gazze’ye Yardım gemilerine baskın yaparak yolculara ateş açan İsrail askerlerini görmezden gelerek, yolcuların komandolara saldırdığını yazdı. Arutz Sheva baskın haberini, “Yolcular bıçak, hançer ve kesici aletlerle komandolara saldırdı, bir komando karnından yaralandı. Asker Hayfa’daki Rambam Hastanesi’nde ameliyata alınırken, iki komando da çeşitli yaralarla Tel Aviv’deki Hashomer Hastanesi’ne kaldırıldı” sözleriyle duyurdu.

   

  Gazete ancak alt satırlarda ve tek bir cümleyle 10 yolcunun öldüğü iddialarına yer verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı