Gündem Haberleri

  İsrail Başbakanı'na haksız kazanç soruşturması

  KUDÜS (A.A)
  17.08.2006 - 11:44 | Son Güncelleme:

  İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in, Kudüs'te bir süre önce satın aldığı evle ilgili haksız kazanç sağladığı haberleri yeniden gündeme geldi. Olmert'in soruşturmayla ilgili olarak ifade verebileceği belirtiliyor.

  Olmert'in Kudüs'ün en seçkin semtlerinden Cremieux Caddesinde, 2004 yılı kasımında satın aldığı evden, bölgedeki benzerlerine göre yaklaşık 500 bin dolarlık haksız kazanç elde ettiği haberleri, seçim öncesinde de gündemde idi.
  Ha'aretz gazetesi, kamu müfettişlerinden Micha Lindenstrauss'un evle ilgili iddiaları soruşturduğunu duyurdu.
  Haber üzerine açıklama yapan kamu müfettişi Lindenstrauss, Kudüs'te satın alınan evle ilgili iddialar üzerine birkaç aydır belge ve bilgileri topladıklarını doğrulayarak, soruşturmanın başlangıç aşamasında olduğunu, Başbakan Olmert'e henüz çağrı yapılacak aşamaya gelmediklerini ifade etti.

  Olmert'in, sit alanı olarak korunan bölgede aldığı ev için 1,2 milyon dolar ödediği, apartmanın gerçek değerinin 1,6 ile 1,8 milyon dolar arasında değiştiği söyleniyor. Böylece, Olmert'in evin gerçek değeri üzerinden 400 ila 600 bin dolar arasında değişen kazanç sağladığı iddia edilirken, Olmert'in yardımcılarının da evi satan müteahhidin, eskisini yıkıp daha geniş apartman yapılmasını sağlamak için Kudüs Belediyesinden usulsüz ruhsat sağlamasına yardımcı oldukları da öne sürülüyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı