GeriGündem İsrail askerleri, Türk gemicinin kartıyla alışveriş yaptı iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsrail askerleri, Türk gemicinin kartıyla alışveriş yaptı iddiası

GAZZE'ye yardım götüren filo içindeki ‘Defne Y’ adlı gemide elektrik zabiti olarak görev yapan Tarsuslu 38 yaşındaki Hakan Köse, İsrail askerlerinin el koyduğu kredi kartıyla alışveriş yapıldığını iddia etti.

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde oturan ve 2 Haziran'da uçakla Türkiye'ye dönen Hakan Köse, 3 Haziran'da da Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildiğini söyledi. İsrail ordusunun gemiye düzenlediği operasyonda tüm değerli eşyalarının alındığını ileri süren Köse, “Bizim orda bütün kişisel eşyalarımıza el koyup, cezaevine koydular. Orada bir gün kaldık ve 2 Haziran'da Türkiye'ye döndük. Türkiye'ye döndükten sonra kredi kartlarımı iptal etmeye çalıştım. Bana dediler ki ‘Bir alışveriş yapılmış 3 Haziran'da. Kredi kartınızı şu anda iptal edemiyoruz, daha sonra iptal edeceğiz’ dediler. Ve bana doküman geldiğinde ‘Castro men’ diye bir ürünün Kudüs'te 62 dolara alındığını gördüm” dedi.

Eşyalarına İsrailli askerlerin el koyduğunu, kendisinin de 3 Haziran'da Türkiye'de olduğunu ifade eden Köse, İsrail hükümeti hakkında tazminat davası açacağını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle