GeriGündem ’İspat et’ polemiği ile geçiştirilemez
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

’İspat et’ polemiği ile geçiştirilemez

’İspat et’ polemiği ile geçiştirilemez
refid:9056488 ilişkili resim dosyası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın dinlenmesinin bir skandal olduğunu belirterek, "Bunun çok ciddi siyasi ve hukuki sonuçları olması kaçınılmazdır" dedi. Bahçeli’nin dinlemeyle ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Vahim boyutlara ulaştı Anayasal kurumların ve siyasi partilerin yasadışı yollarla dinlenmesi konusundaki gelişmeler, parlamenter rejimin ve insan haklarına dayalı hukuk devletinin geleceğini tehlikeye düşürecek vahim boyutlara ulaştı. AKP’nin korku diktatörlüğü kurma niyetlerini gösteren somut belirtiler son dönemde güç kazandı ve siyasi meşruiyetini kaybeden iktidar partisinin hukuki ve ahlaki olmayan yollardan medet umduğu somut gelişmelerle anlaşıldı.

Kadrolaşma çeteleşmeye döndü Anayasal organları hedef alan taciz kampanyalarıyla, gayri meşru yollarla yaratılan baskı ortamlarıyla ve devletin bazı birimlerindeki kadrolaşmanın çeteleşmeye dönüştürülmesiyle devleti ve toplumu kuşatma altına alarak iktidarını sürdürme gafletine düşen AKP, Türkiye’yi bir kaos ortamına sürükledi.

Meclis devreye girmeli Konu, ’bildiğiniz bir şey varsa açıklayın, ispat edin’ gibi polemiklerle geçiştirilemez. TBMM bu konuda sessiz kalmamalı. Gensorunun yanı sıra, Meclis Araştırması yapılmalı.

Siyasi eşkıyalık Başbakan ve arkadaşları, siyasi ve şahsi çıkar hesaplarıyla Türkiye’nin geleceğini kurtarma düşüncesi arasında bir tercih ile karşı karşıya. İnce çizgi de; milli iradeyi siyasi eşkıyalık yapmak için paravan olarak kullanma ilkesizliğiyle, milletin verdiği yetkiyi hukuk ve meşruiyet yolundan ayrılmadan Türkiye’nin aydınlık geleceği için kullanmak dürüstlüğünü ayıran çizgidir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle