Gündem Haberleri

  Isparta'da 13 öğrenci hastaneye kaldırıldı

  ISPARTA (A.A)
  19.10.2005 - 07:44 | Son Güncelleme:

  Isparta Anadolu Kız Meslek Lisesi'nde öğrenim gören ve okulun kız yurdunda kalan öğrencilerden 13'ü, akşam yemeğinin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

  Anadolu Kız Meslek Lisesi Öğrenci Yurdu'nda kalan 130 kız öğrenciden 13'ü, akşam yemeğinin ardından fenalaştı. Öğrenciler, okul yetkilileri tarafından hastaneye kaldırıldı. Karın ağrısı çeken öğrencilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  Hastaneye gelerek öğrencileri ziyaret eden Isparta Valisi İsa Parlak, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, öğrencilerin genel durumunun iyi olduğunu, gıda zehirlenmesi olup olmadığının yapılacak incelemelerin ardından belirleneceğini kaydetti.

  Vali Parlak, okul yetkilileriyle yaptığı görüşmede, aynı öğrencilerden bir gün önce de karın ağrısı yönünde şikayetler alındığını öğrendiğini belirterek, sorunun sadece akşam yemeğinden kaynaklanmayabileceğine dikkati çekti.
  Parlak, sorunun tespiti için sabah ve öğle yemeklerinin yanı sıra suyun da kontrol edileceğini belirterek, “incelemeler sonunda bir ihmal tespit edilirse gerekli yasal işlem yapılabilir” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı