Gündem Haberleri

  Isparta’da kar hayatı felç etti

  Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)
  13.01.2015 - 12:45 | Son Güncelleme:

  ISPARTA’da dün gece yarısı başlayan kar yağışı nedeniyle Isparta- Burdur dağ yolunda araçlarında mahsur kalanları, AFAD ekipleri kurtardı.

  Isparta’da gece başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Isparta- Eğirdir yolunda uzun süre ulaşım kilitlenirken, Senirkent, Uluborlu ve Keçiborlu’da yoğun kar yağışından dolayı İl Özel İdaresi’nin tüm araçları takviye olarak bölgeye gönderildi. Isparta- Burdur dağ yolunda ise vatandaşlar araçlarıyla mahsur kaldı. İhbar üzerine bölgeye giden Isparta Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri dağ yolunda mahsur kalanlar ile Gelincik Köyü’nde yolda kalan bir hasta nakil aracını kurtardı.

  ÖZEL İDARE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, bazı bölgelerde kar yağışının devam ettiğini söyledi. Kuruma bağlı iş makinelerinin çalışmalara başladığını belirten Zadeoğlu, "Şu an yol açma çalışmaları başladı. Köy yolları açılmaya çalışılıyor. Özellikle Keçiborlu, Senirkent ve Uluborlu’da yoğun kar yağışından dolayı Yalvaç ve Şarkikarağaç’taki takviye araçlar bölgeye gönderildi. En kısa sürede kapanan yollar trafiğe açılacak" dedi.

  KENT MERKEZİNDE TRAFİK DURDU

  Isparta kent merkezinde belediye ekipleri ana arterlerde yol açma çalışmaları yaparken, bazı vatandaşlar kendi imkanlarıyla kar mücadelesini sürdürdü. Zaman zaman kar yağışından dolayı hasarlı kazalar meydana geldi.

  Isparta’nın Eğirdir İlçesi’nde ise kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle bugün okulların tatil edildiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı