Gündem Haberleri

  İspanyadan geldi, 105 bin eurosunu kaptırdı

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA, (DHA)
  08.10.2007 - 16:53 | Son Güncelleme:

  İSPANYA'nın Ankara Büyükelçiliği'ne gelerek yardım isteyen 7 yıl önce oturma izni alarak İstanbul'a yerleşen 51 yaşındaki İspanyol kadın Concepcıon Sarda Lopez, Kapalıçarşı'da 10 ay önce ortak olduğu A.K. tarafından 105 bin eurosunun dolandırıldığını öne sürdü.

  2000 yılında Türkiye'ye gelen Consepcıon Sarda Lopez, İstanbul'u çok beğenerek buraya yerleşmeye karar verdi. 2006 yılında İspanya'daki işinden ayrılan Lopez, oturma izni alarak İstanbul'a yerleşti. İş yapmak için girişimlerde bulunan Lopez, geçen yıl şubat ayında tanıştığı Kapalıçarşı'da ev tekstili işi yapan A.K. ile ortak oldu. Piyasaya çok miktarda borcu olduğu belirtilen A.S., İspanyol kadından iddiaya göre 105 bin eurosunu alarak ortadan kayboldu.

  İŞYERİNE DE HACİZ GELDİ

  Savcılığa giderek şikayetçi olan Lopez, İspanya'da müşteri temsilcisi olarak çalıştığı özel şirketten ayrıldığını belirterek şunları söyledi:

  “Biriktirdiğim tüm paramla Türkiye'ye gelerek yerleştim. A.S. ile ortak oldum. Ancak benim 105 bin euromu alarak ortadan kayboldu. İş ortağımın birçok yere borcu varmış ve dükkana da haciz geldi. Bütün mallar haciz kararıyla alındı. O zaman dolandırıldığımı anladım.”

  Türkiye'yi çok sevdiğini ve buradan ayrılmak istemediğini kaydeden Lopez, “Bu ülke benim küçüklüğümdeki İspanya yaşamıma benzediği için buraya yerleştim. Bir iki dolandırıcı yüzünden burayı terk etmek istemiyorum. Türkiye'deki kanunların haklarımı geri alacağını biliyorum. Ölene kadar bu ülkeyi terk etmiyeceğim” diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı