Gündem Haberleri

  İspanya'da yolcu treni raydan çıktı: 8 ölü 37 yaralı

  (a.a.)
  21.08.2006 - 21:00 | Son Güncelleme:

  İspanya'nın kuzeybatısında, bir yolcu treninin raydan çıkması sonucu ölenlerin sayısının 8'e, yaralı sayısının 37'ye yükseldiği ve kaza yapan trenin vagonlarından birinin 2'ye ayrıldığı bildirildi.

  Kazanın meydana geldiği yer yakınlarındaki Villada sakinleri, vagonlardan birinin 2'ye ayrıldığını, diğerlerinin ise raydan çıktığını aktardı.

  Görgü tanıkların bir başkası, kaza yerine 300 metre uzaklıkta oturduğunu, helikopterler ve ambulansların kaza yerine ulaştığını belirtirken, bir başka görgü tanığı da, Talgo tipi 6 vagonlu trenin istasyon yakınlarında raydan çıktığını, bir köprüye de hasar verdiğini söyledi.

  Kaza yeri yakınlarında bir fabrikada çalışan bir kişi de, trenin ikinci vagonunun tamamıyla hasarlı olduğunu, 3. vagonda hafif hasar olduğunu, diğerlerinin de raydan çıkıp ters döndüğünü kaydetti.

  Pencelerden insanların çıktığını gören tanıklar ise, ilk anda yaralıların bir depoya taşındığını ve birçok kişinin Fransızca konuştuğunu duyduklarını bildirdiler. Trende 426 yolcunun bulunduğu ifade ediliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı