GeriGündem İsmet İnöNÜ anıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İsmet İnöNÜ anıldı

İsmet İnöNÜ anıldı
refid:13308197 ilişkili resim dosyası

Türkiye Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 36'ncı yılında anıldı.

GENELKURMAY'DAKİ ANMA TÖRENİNDEN KARELER

İZMİR'DE DOĞDUĞU EVDE ANILDI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Konak Belediyesi Başkan Vekili Adnan Akyarlı, Konak Belediyesi eski Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Danışmanı Muzaffer Tunçağ, İsmet İnönü Vakfı İzmir Sorumlusu Ahmet Gürel ve çok sayıda davetlinin katıldığı anma töreninin şeref konuğu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin İsmet İnönü dönemindeki son Genel Sekreteri Şeref Bakşık oldu.

İsmet İnönü'nün 1884 yılında İzmir'de doğduğu ve sonradan müzeye dönüştürülen evinde yapılan anma töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, O'nun fikirleri ve siyasi terbiyesi ile yetiştirildiklerini, evlerinde İsmet Paşa ile babasının resimleri bulunduğunu belirtti. İsmet İnönü'nün askeri ve diploması dehasına da dikkat çeken Başkan Kocaoğlu şunları söyledi:
“Mustafa Kemal, İsmet Paşa ve onların silah arkadaşlarının yazdığı, çizdiği, uyguladığı yol haritasını izlediğimiz zaman, ülke olarak her türlü sorunun üstesinden kolaylıkla gelebiliriz. Bizim reçetemiz hazır. Bu coğrafyada tüm insanlara aynı nazardan bakabilirsek, her şey çok daha güzel olacak. Bu durumdan ancak birlik ve beraberlik içinde el ele çıkabiliriz. Umutsuzluğa kapılmanın hiçbir anlamı yoktur.”

GENELKURMAY'DA DA ANMA TÖRENİ YAPILDI

İsmet İnönü, ölümünün 36. yılında Genelkurmay Karargahı'nda yapılan bir törenle anıldı. Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve eşi ile İsmet İnönü'nün kızı da katıldı.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle