Gündem Haberleri

  İşler ters gidince sulama kanalına ters yattı

  Mukadder YARDIMCIEL/KARS, (DHA)
  13.05.2008 - 13:45 | Son Güncelleme:

  KARS’ın Arpaçay İlçesi'ndeki Sulama Birliği Başkanı Enver Akkaya, Türkiye’de işlerin tersine gittiğini ileri sürerek, ilginç bir yöntemle hükümeti ve yerel yöneticileri protesto etti. DSİ’nin temizlemek için para talebinde bulunduğu sulama kanalına sırt üstü uzanan Akkaya, kameralara ‘ters’ durarak basın açıklaması yaptı.

  Arpaçay İlçesi'nde 1999 yılındaki yerel seçimlerde DYP’den Belediye Başkanı seçilen Enver Akkaya, 2004 yılında Arpaçay İlçe ve Köyleri Sulama Birliği’ni kurdu. DSİ 24'üncü Bölge Müdürlüğü ilçedeki sulama tesislerini devrettiği Akkaya’ya, 5 yıl süreyle araç ve gereç yardımı yapılacağı taahhüdünde bulundu. DSİ, 3 yıl boyunca kanalları parasız temizlerken, bu yıl ‘ücret ödenmesi’ koşuluyla bu hizmeti yerine getireceğini açıkladı. Araç ve gereci bulunmayan Sulama Birliği, 77 kilometre uzunluğundaki sulama kanallarına dökülen kum ve çakılı temizleyemedi. Geliri azalan Sulama Birliği’nin hesaplarına SSK tarafından haciz konuldu, işçilerin maaşları da 24 ay boyunca ödenemedi.

  ‘AKP'Lİ DEĞİLİM DİYE’

  Hükümetin, milletvekillerinin ve yerel yöneticilerin kendilerine engel olduğunu belirten Arpaçay İlçe ve Köyleri Sulama Birliği Başkanı Enver Akkaya, durumu ilginç bir yöntemle protesto etti. Sulama kanalına sırt üstü uzanarak, gazetecilerden ekrana baş aşağı gelecek şekilde çekim yapmalarını isteyen Akkaya, şunları söyledi: “Bizim işlerimiz tersine gidiyor. Ters giden sorunlarımız Devlet Su İşleri, SSK, Maliye ve de hükümetin siyasi kararları. DSİ vaatte bulundu ama, birliği kurduktan sonra bizlere sahip çıkmadı. Hükümet yanlış politikaları, doğrudan gelir desteğiyle vatandaşımızı tembelleştirdi. Personelimize iki yıldan beri maaş ödeyemiyoruz. Bir çoğu kuruma güvenerek kredi kartı kullanmış ancak maaşını alamadığı için icralık olmuştur. Yıllık 70 bin YTL’lik bir gelirimiz var. Onunla da kanalların bakımı ve tadilatını yapıyoruz. Türkiye’de her şeyin tersine gittiğini düşünüyorum. AKP’li olmadığım için milletvekilleri ve yerel yöneticiler önümüzü kesmeye çalışıyor.”  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı