Gündem Haberleri

  İslamiyet hoşgörüdür terörü reddediyoruz

  Fahir ARIKAN ANKARA
  06.09.2005 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Ürdün Kralı Abdullah, bir günlük çalışma ziyareti için geldiği Ankara’da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile bir araya geldi. Köşk’teki görüşmenin, programlanan süreyi aşması nedeniyle Cumhurbaşkanı ve Kral’ın ortak basın toplantısı yarım saat gecikmeli başladı.

  İlk açıklamayı yapan Sezer, görüşmelerde ikili ilişkileri ele aldıklarını belirterek var olan güçlü işbirliğinin daha da ilerletilmesi için, yeni dönemde atılabilecek adımları değerlendirdiklerini bildirdi.

  IRAK DESTEĞİ

  Kral Abdullah ise Türkiye-Ürdün ilişkilerinin geldiği düzey için, ‘Hiçbir zaman bu kadar güçlü olmamıştı’ dedi. Bağımsız ve ayakta durabilen bir Filistin devleti ile bütünlüğünü koruyan demokratik bir Irak isteyen Abdullah, ‘Irak’taki sürecin tüm tarafların katılımıyla gerçekleşmesi önemli. Irak’ta demokratik ve barışçıl bir süreç için, tüm Iraklıları destekliyoruz ve desteklemeyi de sürdüreceğiz’ dedi.

  ŞİDDETLE KARŞIYIZ

  Görüşmede teröre de değindiklerini kaydeden Kral, ‘Her türlü terör eylemini kesinlikle ve şiddetle reddediyoruz’ dedi. Kral, İslam’ın temel değerlerinin, hoşgörü içinde yaşamayı öngördüğünün de altını çizdi. Kral, daha sonra Başbakan Erdoğan ile Başbakanlık Resmi Konutu’nda bir araya geldi.

  Köşk pozu

  CUMHURBAŞKANI Sezer, Ürdün Kralı Abdullah’ı Çankaya Köşkü’nün kapısında sıcak bir şekilde karşıladı. Uzun süre tokalaşarak basın mensuplarına ‘dayanışma pozu’ veren iki lider, daha sonra birbirlerine sarılarak Köşk kapısından içeri girdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı