Gündem Haberleri

  İslami Cihad’dan Başkonsolosluk oyunu

  BERLİN
  13.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’da faaliyet gösteren yasadışı İslami Cihad Birliği’nin (IJU) propaganda yayınlarına yer veren Türkçe internet sitesinin Berlin Başkonsolosluğu’nu adres gösterdiği iddia edildi.

  Alman Der Spiegel Dergisi, ‘Elif Medya’ ve ‘Şehadet Zamanı’ adlı internet sayfalarının tescil edildiği DEnic’e Berlin Başkonsolosluğu’nun adresinin verildiğini belirledi. Der Spiegel Dergisi’ne göre, Elif Medya, Aşağı Saksonyalı Ahmet M. isimli bir Türk tarafından kuruldu. 2006 yılında uyuşturucu suçlamalarıyla sınırdışı edilen Ahmet M., 2010 yılında Pakistan’da girdiği silahlı çatışmada askerlerce vurulup öldürüldü.

  Ancak Elif Medya, İslami Cihad Birliği ve bir alt grubu olan Alman Taliban Mücahit Örgütü’nün propaganda aracı olarak kullanılmaya devam etti. Hürriyet’in yaptığı araştırmada bu sitenin “Sayfullah Mucahid” adına Darmstadt’taki bir adrese kayıtlı olduğu, ‘Şehadet Zamanı’ sayfasının ise Türkiye üzerinden yayınını sürdürdüğü belirlendi. Berlin Başkonsolosu Mustafa Pulat, olaya çok şaşırdıklarını ve söz konusu kişilerin neden başkonsolosluğun adresini verdiğini bilmediklerini söyledi.  


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı