Gündem Haberleri

İslamdan düşman yaratmak…

Hürriyet Haber
30.01.2006 - 19:55 | Son Güncelleme:

Mihail Gorbaçov’un başdanışmanı Georgi Arbatov, ta 1988 yılında, Perestroyka’yı Amerikalı diplomatlara şu sözlerle anlatmış: “Size korkunç bir şey hazırlıyoruz: sizi yakında düşmansız bırakacağız!”

Amerikalılar’ın (ve asıl müttefiklerinin) başlarına geleni ve ‘tek kutuplu dünya’nın nelere gebe olduğunu hemen anladığını sanmıyorum. Ama 1990’larda batılı pek çok aydın komünizmin çöküşüyle ‘düşmansız’ kalan ABD’nin kendine bir düşman yaratmasından ve bunun da İslam olmasından endişe ettiklerini açık açık dile getirdiler.

 

Amerika, zaten İsrail’e verdiği destek sebebiyle Ayetullah Humeyni tarafından ‘Büyük Şeytan’ ilan edilmişti. Bu dönemde, İran’a karşı Arap rejimlerini destekliyordu. Ama sonra, SSCB’nin yıkılmasıyla birlikte, faşizan Arap rejimlerinin Rusya ile ittifakı korkusu kalmayınca, ABD önce Araplar’ı, 11 Eylül’ün arkasından da doğrudan İslam’ı karşısına almayı başardı.

 

Amerikan dış politikasının bu kadar aptalca olması zor, bunun bilinçli bir politika olduğu muhakkak.

 

Uzun lafın kısası, ‘Ortadoğu’ya demokrasi getirme’ martavalının ŞİMDİLİK sonucu:

 

- Irak fiilen parçalandı yahut parçalanmaya mahkûm hale geldi. İran yandaşları Meclis’te çoğunlukta, Sünniler de radikalize oldu. ABD’nin denge kurabilmek içir umudu şimdi… Kürtler ve Baasçı sünniler!

- Filistin’de İsrail’i ortadan kaldırmaya yemin etmiş olan silahlı terör örgütü Hamas mecliste çoğunluğu elde etti. ABD’nin müttefiki… El Fetih örgütü!

- Mısır’da hileli seçimlerin galibi Müslüman Kardeşler. Sonuçlara bakılırsa, yapılacak ilk ‘serbest’ seçimde, oyları silip süpürecekler.

ABD sayesinde ŞİMDİLİK üç Arap ülkesinde ‘demokratik’ seçim yapıldı. Üçünü şiddet yanlısı radikal İslamcı ‘Müslüman Kardeşler’ tek başına kazandı.

Sırada daha Lübnan, Suriye, Umman, Libya… bir sürü Arap ülkesi var.


Adına salaklık deyin, bilinçli politika deyin… böyle giderse, Amerikalılar Radikal İslamcı Arap Birliği’ni kurmayı başaracaklar!
Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı