Gündem Haberleri

  "Islak imza" dosyası Yargıtay'a gönderiliyor

  Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL DHA
  27.05.2010 - 11:33 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL 13. Ağır Ceza Mahkemesi, “İrtica ile Mücadele Eylem Planı”na ilişkin dava dosyasını bugün kuryeyle Yargıtay 11. Ceza Dairesi'ne gönderecek. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, Yargıtay'ın dosyayı incelemek üzere 14 Mayıs'ta istediğini söyledi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengun, bugün bir gazetede, “Şengün'den ilginç icraat: Albay Çiçek'in dosyasını Yargıtay'a gönderdi" başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı. Mahkemelerin keyfine göre dosya gönderemeyeceklerini belirten Köksal Şengün, Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nin 14 Mayıs 2010 tarihinde mahkemelerine bir yazı gönderdiğini ve Dursun Çiçek'in de sanık olarak yer aldığı “İrtica ile Mücadele Eylem Planı" dosyasını istediğini belirtti.

  Şengün, gönderilen yazıda, Çiçek'in de aralarında olduğu 7 sanıklı davanın “Cihaner'in dosyası ile birleştirilme kararı verilmesi beklenmeksizin" gönderilmesinin istendiğini belirtti.

  ÇİÇEK DOSYASI 28 MAYIS'A YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILACAK

  Şengün, yazıda İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde birleştirilmesi karar verilen Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in de sanık olduğu dosyanın da istendiğini açıkladı. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki İlhan Cihaner dosyasının kendi mahkemelerine hiç ulaşmadığını ifade eden Şengün, Cihaner'in Yargıtay'daki davasının 28 Mayıs'ta olduğunu ve Dursun Çiçek'in dosyasını bu davaya yetiştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

  Dursun Çiçek dosyasını bugün kuryeyle Yargıtay'a göndereceklerini söyleyen Şengün, Dursun Çiçek'in de sanık olduğu davanın ilk duruşmasının daha önceden belirlendiği gibi 28 Haziran'da yapılacağını hatırlattı.

  "BUNLAR BİZİ YILDIRMAZ"

  Habere yönelik eleştirilerde de bulunan Şengün, “Mahkeme keyfine göre dosyayı göndermez. Başka mahkeme istese, ona da yollarım. Bu normal bir uygulamadır. Mahkemeler kendi aralarında dosya alışverişinde bulunur. Hakimleri kendi siyasi görüşlerinizi alet etmeyin" dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı