Gündem Haberleri

  İskoç çiftin Türk düğünü

  AA
  08.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Selçuk ilçesinde tatil yapan İskoç çift, Türk gelenek ve göreneklerine uygun yapılan düğünle dünya evine girdi.

  İskoçya'dan Selçuk'a bağlı Şirince köyüne tatile gelen Janine Smith (28) ve Michael Dunghill (30), Selçuk Belediyesi Evlendirme Dairesi'ne başvurdu. Nikahları kıyılan çift, düğünlerinin de Türk gelenek ve göreneklerine göre yapılmasını istedi.


  Çiftin isteği üzerine konakladıkları otelin sahibi Ahmet Koçak, Türk geleneklerine uygun bir düğün organizasyonu hazırladı. Süslenmiş beyaz ata bindirilen gelin, davul zurna eşliğinde Şirince sokaklarında gezdirildi. Efe kıyafetleri giydirilen İskoç damada ise köy meydanında damat tıraşı yapıldı.


  Daha sonra kız evine gelerek gelini beyaz ata bindiren damat, köy meydanını davul zurna eşliğinde gezdi. Damat Michael Dunghill, ilk kez geldikleri Türkiye'yi çok begendiklerini belirterek, Türk geleneklerine göre evlenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Dunghill, “Düğünümüzün Türk geleneklerine göre yapılmasını bir yıl önce planladık. Her şey çok mükemmel” dedi. Gelin Janine Smith de hayatının en güzel gününü yaşadığını söyledi.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı