GeriGündem İskenderun'da Fransız Mezalimi Anıtı'na silah çelenk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İskenderun'da Fransız Mezalimi Anıtı'na silah çelenk

HATAY'ın İskenderun İlçesi Belediye Başkanı DP'li Mete Aslan, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde Ermeni soykırımı yasa tasarısının kabul edilmesine tepki göstermek için Fransız Mezalimi Anıtı'na siyah çelenk bıraktı.

İskenderun Belediye Halk Gazinosu'nda gerçekleştirilen Ramazan Bayramı kutlamasının ardından Belediye Başkanı Mete Aslan, kalabalık bir toplulukla, Fransız işgali sırasında bölgede gerçekleştirilen katliam nedeniyle ilçeye yaptırılan Fransız Mezalimi Anıtı'na gitti. Anıta siyah çelenk bırakan Aslan, 1939'dan önce Fransızların bölgede yaptığı katliamların unutulmadığını ifade ederek, “ABD, bütün bunları bilmesine rağmen Ortadoğu'da barışı sağlaması gerekirken, kendi menfaatlerini yerine getirmek için çalışıyorlar. Onun için ABD'ye ‘Bak bir gün gelip sende tökezleyeceksin. Her yerde oynama. Oynayacağın yeri ve sahayı iyi seç’ diyoruz” dedi.

Türkiye'de terörün akıttığı kana, Türk kanı taşıyanların artık müsaade etmeyeceğini vurgulayan Aslan, “Bugün annelerinden, babalarından ayrı onlar Allah katında vatanı kurtarmanın, vatan için şehit olmanın şerefi içindeler. Ama bizler burada bu acıyı yaşıyoruz. ABD'nin sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısını kabul etmesini kınıyoruz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle