Gündem Haberleri

  İskenderun'da dolmuşçu kavgası:1 ölü

  A.A.
  18.02.2006 - 19:43 | Son Güncelleme:

  Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde iki hatta çalışan dolmuş şoförlerinin rekabeti yüzünden çıktığı iddia edilen silahlı kavgada, yoldan geçen 22 yaşındaki genç kız vücuduna isabet eden kurşun sonucu öldü.

  Esentepe Mahallesi'ndeki dolmuş durağı civarına kimliği henüz belirlenemeyen motosikletli 2 kişi tarafından rasgele ateş açılmaya başlandı. Bu sırada ekmek almak için bakkala gittiği belirtilen Ayşe Vurman (22), vücuduna isabet eden kurşunla olay yerinde öldü. Güvenlik güçlerinin bölgede geniş güvenlik önlemlerine rağmen, yaklaşık 200 kişilik bir topluluk olay yerine geldi. Bu sırada yakındaki Gültepe Mahallesi'nde de ateş açıldığı haberi üzerine halk ve polis bu o yöne doğru hareketlendi. Mahalleye girince birçok silah sesi duyulmaya başlandı. Bazı polisler de olayları yatıştırmak için havaya ateş etti. Olaylar sırasında silahla yaralanan Fatih Telli (30) Körfez Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
  İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, Dörtyol İlçesi'nden takviye özel hareket birliği istedi. Yavuzyolcu, telsizden polislerin kesinlikle ateş etmemesi emrini de verdi. Olaylar sırasında bir komiser ve bazı polisler tartaklandı.
  Yetkililer, olaylarda bazı şoförlerin de hastaneye kaldırıldığını kaydettiler.

  OLAYLAR DÜN BAŞLADI

  Bu arada, bugün bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olan olaylar, görgü tanıklarının ifadesine göre dün gece başladı. İskenderun Pınarbaşı Esentepe hattında çalışan 31 M 4710 plakalı minibüs içerisinde yolcu olmasına rağmen kimliği belirsiz kişilerce tarandı. 7 Merminin isabet ettiği belirlenen minibüste bulunan yolculardan yaralanan olmadı. Bu olayın ardından Esengül hattına bağlı bir özel halk otobüsü ve bir minibüs kurşunlandı. Çok sayıda merminin isabet ettiği otobüs ve minibüsün camları kırılırken bu olayda da şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı