Gündem Haberleri

  İşkenceyi anlattılar: Bayılana kadar dövdüler

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  12.09.2017 - 22:24 | Son Güncelleme:

  SURİYE’deki ailelerinden bin liraya kiralanarak İstanbul’da dilendirilen çocuklar, ifadelerinde günlük en az 100 lira para getirmediklerinde çete üyeleri tarafından bayılana kadar hortumla dövüldüklerini anlattı.

  Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün, Halep’teki aileleri tarafından dilenci çetelerine kiralanan Suriyeli 36 çocuğu kurtarmıştı. Polisin tespitlerine göre, çete çocuklara sokakta su ve mendil sattıracaklarını söyleyerek ailelerinden kiraladı.

  İşkenceyi anlattılar: Bayılana kadar dövdülerİstanbul’a getirilen çocuklar sokakta dilendirildi. Günlük ‘limiti’ dolduramayan çocuklar hortumla dövülmenin yanı sıra aç bırakıldı.

  Aç kalan çocuklara yardım edenler de aynı akıbeti yaşadı. Bir çocuğa trafikte dilenirken araç çarptı ve ayağı kırıldı. Hastanede ayağı alçıya alınan çocuğu çete hastaneden kaçırdı.

  Çocuk alçılı ayağıyla dilenmeye devam etti. Çocuklar yaşadıkları korkunç işkenceleri pedagog eşliğinde verdikleri ifadelerinde anlattı.

  Suriyeli çocukları İstanbulda dilendiren çete çökertildiSuriyeli çocukları İstanbul'da dilendiren çete çökertildi

  Çetelerin metrobüs duraklarında dilendirdiği Suriyeli çocuklara nefes kesen operasyonSuriyeli ailelerden iddiaya göre bin TL’ye kiraladıkları çocukları İstanbul’a getirerek dilendiren çete çökertildi. Yapılan operasyonda Suriyeli 12 çete üyesi yakalanırken,çete üyelerinin çocukları dilendirerek kazandıkları paralarla verdikleri pozlar ve dilenci çocukların metrobüs duraklarından toplanma anları kameralarına yansıdıÇocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, trafikte dilendirilen çocukların para karşılığında kiralanarak İstanbul’a getirildiği yönünde ihbar almış, yapılan operasyon sonrası çete üyeleri kıskıvrak yakalanmıştı. Çeteye yönelik operasyonlarla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.Çocukları dilendirerek kazandıkları paralarla çete üyelerinin fotoğraf çektirdiği belirlendi. Ayrıca bazı çete üyelerinin sosyal medya hesabından silahlı poz verdikleri ve nargile içerken çekilen fotoğraflar ortaya çıktı.Öte yandan, Çocuk Polisi ve zabıta ekiplerinin metrobüste dilenen çocukları kurtarmak için yaptıkları operasyonda kameralarca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde ekipler metrobüs durağındaki çocukları zabıtalar birlikte yakalıyor.Bazı çocukların ise kaçtığı görülüyor.
  Etiketler: gazetehaberleri , dayak , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı