Gündem Haberleri

  İşkence raporu veren doktorlara suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  28.11.2001 - 10:37 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski bürokratları ile Albayraklar A.Ş'ye mensup işadamlarına yönelik "Temizşehir Operasyonu" sırasında gözaltına alınanlara işkence yapıldığına ilişkin rapor veren doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

  Bakan Yücelen, Saadet Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu'nun, "Temiz Şehir Operasyonu ve işkence iddialarına ilişkin" yazılı soru önergesini yanıtladı. Yücelen,  İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcısının talimatı üzerine başlatılan operasyonlarda, soruşturma kapsamında olan Albayraklar Şirketler Grubu Operasyonunda, iddiaların aksine kadınların ve çocukların gözaltına alınmadığını belirtti.

  Konu ile ilgili olarak soruşturma açıldığını kaydeden Yücelen, gözaltına alınan şahısların işkence görmediğine ilişkin  doktor raporu bulunmasına karşın, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, gözaltına alınanlara, çeşitli işkence yöntemlerinin yanında, elektrik verilerek işkence yapıldığına ilişkin rapor veren doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı