Gündem Haberleri

  Işık Okulları yüzme şampiyonu

  Hürriyet Haber
  15.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FEVZİYE Mektepleri Vakfı Işık Okulları'nın yüzücüleri 1999-2000 öğretim yılı ilköğretim okulları küçükler kategorisinde takım halinde Türkiye şampiyonu oldu. Isparta'da yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen yüzme yarışında bütün illerden gelen yüzücüler mücadele etti. Türkiye şampiyonu olan Işık Okulları yüzme ekibi , Barış Mercan, Alican Alaçlı, Can Akça, Can, Engin, Can Özbilek, Cem Baydar, Sinan Sevim, Emre Özkan ve Yiğit Özer'den oluşuyor. Barış Mercan 50 metre serbestte Türkiye birincisi, Barış Mercan, Alican Alaçlı, Can Akça ve Can Engin'den oluşan bayrak takımı da 4x100 metre serbest ve karışık bayrak yarışlarında Türkiye birincisi oldu.

  Kartallı atletler yarıştı

  KARTAL İlçe Eğtiim ve İlçe Spor Müdürlüğü'ncü düzenlenen okullararası atletizm yarışları Samandıra Paşaköy yolu parkurunda yapıldı. İlköğretim okulu öğrencileriyle liseli öğrencilerin mücadele ettiği yarışlarda derece kazanan sporculara madalyaları 16 Mayıs'ta Kartal Kapalı Spor Salonu'nda törenle verilecek. Samandıra Belediye Başkanı Abdullah Bayram, genç atletlerle bir hatıra fotoğraf çıkterdi ve organizasyonu gerçekleştirenlere teşekkür etti.

  Veliler de koro kurdu!

  HÜSEYİN AVNİ SÖZEN Anadolu Lisesi, bir ilke imza attı: Okul öğrencilerinin velilerinden bir koro oluşturdu. Atatürk Kültür Merkezi'nde bir Türk Sanat Müziği konseri veren veliler izleyenler tarafından beğenildi. Şef Ali Naci Erol'un yönettiği koro, hicaz, hicaz peşrev, hüzzam makamlarında 12 şarkı seslendirdi. Öğrencilerin oluşturduğu gençlik korosu da dört değişik makamda 12 şarkıyla konsere katıldı.

  Bayrampaşa'da odaların binası açıldı

  BAYRAMPAŞA Belediyesi, tüm meslek odalarını aynı çatı altında toplamak amacıyla İsmetpaşa Mahallesi İsmetpaşa Caddesi'nde yaptırdığı 7 katlık binanın açılışını yaptı.

  Binada Marangozlar Odası, Bakkallar Odasbı, Otobüs Minibüs Kamyon Kamyonet Odası, Kasaplar ve SAkatatçılar Odası, Berberler ve Kuaförler Odası, Kahveciler Odası, Dokumacılar Odası ve Bağkur birlikte hizmet verecek.

  Toplam 62.8 milyar liraya mal olan binanın açılışına Bayrampaşa Kaymakamı, FP İstanbul İl Başkanı, Bağkur İl Müdürü de katıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı