Gündem Haberleri

  ‘Işığın Peşindeki Çocuklar 3’ Karma Fotoğraf Sergisi

  Hürriyet Haber
  06.09.2012 - 16:02 | Son Güncelleme:

  PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin gerçekleştirdiği Çocuklar ve Gençler için Fotoğraf Yaz Okulu öğrencilerinin çalışmalarından oluşan ‘Işığın Peşindeki Çocuklar 3’ adlı fotoğraf sergisi 14 Eylül Cuma günü fotoğrafseverlerle buluşuyor.

  7- 11 ve 12- 16 yaş gruplarına göre özel hazırlanan eğitim programlarıyla fotoğraf sanatıyla tanışan çocuklar, seminerler sonucunda edindikleri teoriyi pratikle birleştiriyorlar. Toplam 25 fotoğrafın yer aldığı sergi 14 Eylül Cuma günü saat 18:00’da yapılacak kokteylle fotoğrafseverlerle buluşacak.

  SERGİDE YER ALAN FOTOĞRAFLARDAN BAZILARI

  Sergide İstanbul manzaralarından, doğa ve yaşam temaları üzerine çocukların gözünden keyifli kareler yer alıyor. Yaz boyunca 3 ayrı dönemde gerçekleşen eğitimlerde çocuklar Dijital Fotoğrafçılık, Makine ve Lensler, Pozlama, Enstantane ve Diyafram, Fotoğraf Çekiminde Işık, Fotoğraf Makinesinin özel fonksiyonları, Doğru Kompozisyon ve Çekim Teknikleri konularında dersler aldılar. 2 ayrı uygulama gezisinin de içinde bulunduğu eğitimlerde fotoğraf aracılığıyla dünyaya bakışlarını kaydeden çocuklar, fotoğraf sanatını bir ifade aracı olarak kullandılar.

  Sergi 14 -30 Eylül tarihleri arasında, Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 09:00- 18:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

  PhotoWorld Fotoğraf Merkezi:

  Farklı bakış açısı, etkin çalışma metodu ve yenilikçi uygulamaları ile “Fotoğraf Platformu” olma görevini iki yıldır başarı ile yürüten PhotoWorld, faaliyetlerini PhotoWorld Fotoğraf Merkezi olarak tek çatı altında topluyor.

  Dersler
  PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde Temel, ileri, portre, doğa, makro, still life fotoğraf dersleri, Marka/model bazlı makine ve lens eğitimleri, Konulu atölyeler, Püf noktası eğitimleri, Usta fotoğrafçıların katıldığı atölyeler, Ev hanımları için pratik fotoğraf eğitimi, Çocuklar için eğlenceli fotoğraf eğitimi, Fotoğraf makinesi ile video çekim dersleri, Temel ve ileri görüntü işleme programları eğitimi, Baskı atölyesi, Amatör sinema/video dersleri ve amatör post prodüksiyon dersleri (montaj) veriliyor.

  Etkinlikler
  PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde ayrıca fotoğraf sergileri, Usta fotoğrafçıların katıldığı söyleşiler, Periyodik slayt gösterileri, Fotoğraf konulu film gösterileri, Donanım ve yazılım konulu film gösterileri ve Periyodik fotoğraf gezileri düzenleniyor.

  Bilgi Merkezi
  PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde yer alacak Fotoğraf Müzesi’nde filmler, makineler, lensler, baskı aparatları, dijital ve analog makine parçaları sergileniyor.
  Kütüphane bölümünde farklı dillerde yüzlerce fotoğraf yayını ve dergiye erişim imkanı bulunuyor.
  Merkezde bulunacak KIOSK’lardan farklı dillerde binlerce e-dergi, e-kitap, soft dokümanlar, videolar ve fotoğraf belgeleme arşivine kolayca erişilebiliyor.

  Baskı Merkezi
  Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların farklı boyutlardaki fotoğraf baskı talepleri PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde karşılanabiliyor.

  Canon Görsel Akademi
  Canon makine satın alanlara fotoğraf veya video eğitimi veren Canon Görsel Akademi, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde faaliyet gösteriyor.

  İletişim: www.photoworldfotografmerkezi.com

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı