Gündem Haberleri

  İSG 2. dönem sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! İtiraz ne zaman ve nasıl yapılır?

  Hürriyet Haber
  11.01.2018 - 18:22 | Son Güncelleme:

  İSG 2. dönem sınav sonuçları ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki yeterliliklerin test edildiğini sınav, 16 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilmişti. İşte, İSG 2. dönem sınav sonuçları ve sınava dair istatistiki bilgiler

  İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı) sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, bireysel İSG sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir. İşte İSG sonuç sayfası ve itiraz süreciyle ilgili detaylar!

  ÖSYM 16 Aralık tarihinde gerçekleştirilen İSG sonuçları için duyuru yayımladı. İşte ÖSYM'nin İSG sonuç duyurusu;

  2017-İSG (2. Dönem) Sınav Sonuçları Açıklandı

  16 Aralık 2017 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavının (2017-İSG-2. Dönem) değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup aday sınav sonuçlarına 11 Ocak 2018 tarihinde saat 16:35’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

  30 KİŞİNİN SINAVI GEÇERSİZ SAYILDI

  Toplam 43 bin 902 kişinin başvurduğu İş Sağlığı ve Güvenliği sınavında 30 kişinin sınavı geçersiz sayıldı. Sınava katılım sağlayan aday sayısı ise 40 bin 248 oldu.

  İTİRAZ NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

  Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde, ÖSYM tarafından belirlenen ücreti yatırdıklarını gösteren dekont ile birlikte; sınav sorularının bilimsel açıdan doğru olup olmadığının incelenmesini talep eden itirazlarda ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde her bir dilekçede bir soruya itiraz ve her bir soru başına ÖSYM tarafından belirlenen ücreti yatırdıklarını gösteren dekont ile birlikte ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük dava açma süresini durdurmaz.). Adayların inceleme masraflarını, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi hesabına yatırmaları gerekmektedir. Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır.

  ÖSYM süresi içinde yapılan itirazları inceleyecek, sonuçlarını adaylara ve gerektiğinde ilgili kuruma 10 gün içerisinde posta ile bildirecektir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış dilekçeler işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Sınava ilişkin yapılacak işlemlerde adaylardan alınacak ücretler, ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara duyurulmaktadır.

  ÖSYM aday dilekçelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden alabilecek ve/veya adayların vermiş olduğu dilekçeleri https://ais.osym.gov.tr internet adresinden cevaplayabilecektir.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı